Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / Економіка

7 вересня, 2012 - 00:00

Василь ГОРБАЛЬ: «Сьогодні ситуація на міжбанку вже спокійніша, і до кінця тижня вона заспокоїться»

Курсовий сплеск, що спостерігався на міжбанківському валютному ринку у вівторок, зумовлений збігом низки ситуативних чинників, вважає член Ради Національного банку України (НБУ) Василь Горбаль. «Сьогодні ситуація на міжбанку вже спокійніша, і до кінця тижня вона заспокоїться», — сказав він журналістам у середу за підсумками засідання Ради НБУ. Економіст пояснив, що послаблення курсу гривні сформувалося під впливом виходу на ринок певного відкладеного попиту на валюту на тлі гривневої ліквідності, що розширилася. У свою чергу член Ради НБУ, голова Міністерства економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко висловив думку, що поки що фундаментальних підстав для істотних курсових змін немає. «Якщо на сьогодні курс базується на об’єктивній позиції, а не на спекулятивних операціях, якщо не розкручуватиметься ажіотаж, то жодних підстав, аби саме сьогодні був стрибок, немає», — сказав він.

Парламент визнав рішення про ухвалення закону щодо розмежування землі недійсним

Верховна Рада України скасувала своє рішення від 21 червня 2012 року про ухвалення закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної і комунальної власності. За цю постанову проголосувало 297 народних депутатів з 387, зареєстрованих у залі засідань Верховної Ради учора. Як наголошується в постанові, цей закон скасовано через те, що він був ухвалений «з грубим порушенням вимог Конституції і регламенту Верховної Ради України». Як наголошується в пояснювальній записці до постанови, під час підготовки до другого читання цього законопроекту народні депутати запропонували поправки, які стосувалися питань передачі урядом земельних ділянок до статутного капіталу Державного земельного банку, що суперечить 19 і 120 статтям Конституції України і статті 116 регламенту Верховної Ради України (невідповідність предметові правового врегулювання цього законопроекту).

Країни АТЕС до 2015 року можуть знизити до 5% і менше імпортне мито на 54 товари

Міністри країн Азіатсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (входить 21 держава, зокрема РФ, США, Китай, Японія, Австралія. — Ред.) погодили список з 54 так званих екологічних товарів, імпортне мито на які буде знижено до 5% і менше до 2015 року, заявив міністр економічного розвитку РФ Андрій Білоусов на брифінгу за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ і міністрів торгівлі країн АТЕС у четвер на острові Російський. «Проривним результатом є формування так званого списку екологічних товарів. Йдеться про товари, які істотно пов’язані з охороною довкілля, з оцінкою природних ризиків, з контролем якості води і повітря, які по суті справи уміщуються в зону безмитної торгівлі», — сказав він. За його словами, у разі якщо цей список буде схвалено лідерами країн АТЕС, то всі країни беруть на себе зобов’язання знизити до 2015 року імпортне мито на ці товари до 5% і менше. «У деяких країнах це мито зараз сягає 30% і більше, тобто практично відкривається новий ринок для товарів, які визначають якість довкілля», — сказав Білоусов. Білоусов пояснив, що йдеться не про «зелені товари», тобто екологічно чисті продукти, а про ті товари, які «забезпечують екологічне зростання». Це, приміром, вимірювальні прилади для контролю якості води та повітря, системи моніторингу стану довкілля, вітрогенератори тощо.

Кабмін скасував обов’язкову сертифікацію готелів

Кабінет міністрів України скасував обов’язкову сертифікацію готелів та інших об’єктів, що надають послуги тимчасового розміщення (мешкання). Як повідомляється на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України, з посиланням на прийняту урядом відповідну постанову, метою документа є забезпечення узгодженості в законодавстві, оскільки встановлення категорій є добровільним, а сертифікація послуг — обов’язковою. МЕРТ зазначає, що реалізація цього документа забезпечить зменшення матеріальних витрат суб’єктів господарювання туристичної сфери. Відомство нагадує, що Росія ще 2003 року відмовилася від обов’язкової сертифікації, а 2010 року запровадила новий Порядок класифікації об’єктів туристичної індустрії, закрема готелів та інших місць розміщення, гірськолижних трас, пляжів. Окрім того, Польща, Литва, Латвія та інші країни напередодні вступу до ЄС привели свої нормативні документи в галузі готельного господарства у відповідність до єдиних європейських стандартів, які не передбачають обов’язкової сертифікації. Європейська готельно-ресторанна конфедерація наприкінці 2009 року затвердила єдині стандарти класифікації готелів HOTREC.

Газета: 
Рубрика: