364 кілометри — за 20 днів. Такі часові та просторові рамки соціально-екологічного дослідницького маршруту, що має назву «Експедиція по Дніпру на «Робінзоні». «Робінзон» — це назва байдарки, на якій Микола Хрієнко реалізовуватиме свій проект.
«Ідея здійснити сплав по Дніпру виникла у мене 2009 року. Я хочу вивчити ситуацію з захопленням водоохоронної берегової лінії. А це можна зробити лише з човна, тому що з суші підійти до берега неможливо: там все перекрито через приватизацію окремих ділянок, — розповів про свій задум Микола ХРІЄНКО. — Також мене цікавлять люди, які живуть на березі Дніпра. Це величезна річка, і люди, чия доля пов’язана з Дніпром, — особливі».
Утім, бажання дослідити умови життя людей та самозахоплення, розкрадання і привласнення водоохоронної зони на правому березі Дніпра пов’язане також із тим, що Микола Хрієнко родом з села Ново-Липове Світловодського району, яке сьогодні знаходиться на дні Кременчуцького моря.
«Я народився і виріс на березі Дніпра, двічі їздив до витоку цієї річки у Смоленській області. Мене Дніпро цікавить також тому, що це велика частина мого минулого. З іншого боку, Дніпро — це стратегічна річка. І люди, які живуть на її берегах, найкраще розкажуть про ті зміни, що з нею відбуваються», — переконаний журналіст.
Микола Хрієнко має величезний досвід виконання дослідницьких експедицій, зокрема територією України. Як кореспондент газети «Радянська Україна» він двічі сплавлявся по Дніпру на байдарках — 1978-го і 1979 року у складі студентської екологічної експедиції. Після того тричі самостійно пройшов із Києва до Світловодська — двічі пішки й один раз на лижах. Всього Микола Хрієнко виконав 24 піші одиночні та групові походи.
За перебігом експедиції слідкуйте на шпальтах «Дня».