Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Йшов солдат...»

Услід за спеціально виданим для бійців з АТО у кишеньковому форматі «Кобзарем» Тараса Шевченка з’явилася збірка Василя Симоненка
5 березня, 2015 - 12:43
«Йшов солдат...»

Як писав «День» (№209 від 6 листопада 2014), ідея підтримати моральний дух військових на сході країни якісними книжками виникла в Інституті літератури ім. Т. Шевченка НАНУ ще восени минулого року. Від того часу вже вийшло чотири наклади «Кобзаря» в кишеньковому форматі й всі вони були доставлені в зону проведення АТО. А нині — засновано окрему видавничу серію під назвою «Бібліотека українського воїна». «Зараз готується п’яте видання творів Тараса Шевченка, — коментує один з ініціаторів видавничої серії, заступник директора Інституту літератури ім. Т. Шевченка НАНУ Сергій Гальченко. — Як нам повідомляють військові та волонтери — потреба в ньому є величезна».

 Наступним виданням в серії стала збірка вибраних творів Василя Симоненка «Йшов солдат...», яку видали Київський університет імені Бориса Грінченка, Мала академія наук та Інститут літератури ім. Т. Шевченка НАНУ.

 Свою передмову до збірки відомий вчений Василь Яременко назвав «Комбат поетичного батальйону «Шістдесятники». «Василь Симоненко, непрожите вісімдесятиріччя якого український народ відзначив 8 січня 2015 року, залишився, як і багато Героїв Небесної Сотні та Героїв АТО, навіки 29-річним. Його вбили наймити-кати тієї ж російської імперії, що по-фашистськи вбиває і сьогодні найкращих з народу українського», — відзначив у передмові Василь Яременко.

 До книжки вибраних творів «Йшов солдат...» увійшли найкращі зразки поетичної творчості Василя Симоненка, в яких відображена чітка патріотична позиція автора, любов та поваги до матері-України.

 «Деякі вірші, як відзначив академік Микола Жулинський, написані Симоненком ніби про сьогодні, — продовжує Сергій Гальченко. — Василь Яременко підготував також збірку поезій Бориса Грінченка, яка невдовзі вийде в цій же серії. Подав для розгляду збірочку новел та оповідань Юрія Липи. Натомість я готую збірку Володимира Сосюри та Андрія Малишка. Словом, ідей для нових видань багато... Але я прошу допомогти з пошуком спонсорів. Адже всі видання — на благодійній основі. На засіданні колегії Держкомтелерадіо мені пообіцяли, що цю серію, можливо, видаватимуть державним коштом. Але це довготривала процедура різноманітних узгоджень. А книжки треба вже сьогодні».

Вадим ЛУБЧАК, «День»
Газета: 
Рубрика: