Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Вона була лідером…»

Слідство розглядає три версії вбивства редакторки комунальної газети «Нетішинський вісник» Ольги Мороз
16 березня, 2015 - 18:05
редакторка комунальної газети «Нетішинський вісник» Ольга Мороз
ФОТО REUTERS

Від набряку мозку з переломом потиличної кістки загибла молода іще редакторка комунальної газети «Нетішинський вісник» Ольга Мороз. Жінку мертвою виявила в її власній квартирі у неділю рідна сестра. У 44 роки та була неодруженою і дітей не мала. Стривожившись, що Ольга не відповідає на телефонні дзвінки («Ваш абонент перебуває поза зоною покриття»), вона прийшла в її помешкання, відкривши вхідні двері запасним ключем. Потерпіла лежала на дивані в одній із кімнат. За відсутності виразних ознак знущання й розгардіяшу сестра наполягає, що з квартири зникло деяке майно.

Причину загибелі Ольги Мороз встановила судмедекспертиза: набряк головного мозку, викликаний переломом потиличної кістки. Точний час і спосіб отримання ушкодження визначать за результатами додаткових експертиз, в тому числі гістологічної. Про це на брифінгу повідомив заступник начальника слідчого управління УМВС України у Хмельницькій області майор міліції Сергій Кушнір.

«Таке ушкодження могло статися як внаслідок падіння, так і від удару сторонньою особою, - зазначив майор Кушнір. – Відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 115 Кримінального кодексу України – «Навмисне вбивство».

Напередодні Ольга в телефонних розмовах із колегами згадувала, що увечері в неї несподівана зустріч. Діловим чи романтичним було останнє побачення журналістки – встановлюється. Слідчі розглядають принаймні три версії: убивство на побутовому ґрунті, вбивство з мотивів пограбування, зв’язок із професійною журналістською діяльністю. Перевірки і збір доказів проводиться відповідно до них.

За словами правоохоронців, сама Ольга Мороз із заявами про погрози чи тиск до правоохоронних органів не зверталася. Але відслідковуються публікації в «Нетішинському віснику», контакти при підготовці ще неопублікованих матеріалів, контакти у побуті та з користувачами мобільного зв’язку.

Ольга очолювала редакційний колектив понад десять років. «Фактично історія газети творилася її руками. Та й літопис міста-супутника Хмельницької АЕС, відколи воно стало полісом обласного значення, наполовину в газеті писано під її керівництвом, - поділився враженнями кореспондент газети Петро Войтович. – Усякі часи переживала газета, але здебільшого на її жіночі плечі лягала боротьба за передплату, фінансування. При тому вона була лідером, який задовольняв усіх працівників редакції». Принциповим для Ольги Мороз було питання довіри читача. Тому завжди обстоювала прозорість фінансування виборчих матеріалів у виданні. Через те траплялися непорозуміння із деякими виборчими штабами. Високоосвічений у переважній більшості читач Нетішина завжди ставив високу планку щодо якості й гостроти публікацій. Як могли журналісти, так і виконували таке «замовлення». Проте, як вважають самі колеги Ольги Мороз, підстав розглядати трагедію зі своїм редактором винятково як помста чи тиск у зв’язку з професійною діяльністю немає. Щоправда, прикро буде, коли виявиться, що порядна людина і принциповий журналіст пішов із життя через майновий замах чи побутовий конфлікт.

До речі, торік у Нетішині скоєно два вбивства і одне завдання важких тілесних ушкоджень, які призвели до смерті. Не розкрито поки одного вбивства, яке сталося в грудні. Загалом на Хмельниччині всі цьогорічні убивства, скоєні до смерті Ольги Мороз, розкриті.

Михайло Цимбалюк, Хмельницька область
Рубрика: