Відтепер кожен, хто склав зовнішнє незалежне тестування, зможе ознайомитися зі своєю роботою в режимі он-лайн. Для цього упродовж 30 днів після оголошення результатів тесту необхідно подати запит до Центру оцінювання якості освіти, заповнивши відповідну форму на персональній інформаційній сторінці на сайті. Залежно від кількості запитів, але не пізніше, ніж через п’ять днів, скан-копію сертифікаційної роботи розмістять на інформаційній сторінці учасника тестування. Також абітурієнт зможе отримати копію своєї роботи у паперовому вигляді.
До слова, минулими роками учасники могли ознайомитися зі своїми роботами лише у разі оскарження результатів оцінювання. Ймовірно, нововведення зменшить кількість апеляційних заяв.
Iгор ЛIКАРЧУК, директор Українського центру оцінювання якості освіти:
— Ми прагнемо зробити систему зовнішнього оцінювання ще більш відкритою, показати, що у процесі перевірки ми діємо об’єктивно, надати можливість учасникам ЗНО переконатися в тому, що саме їхня робота оцінюється під час перевірки. Всі тестові бланки у нас кодуються, тому у багатьох учасників після отримання результатів виникає запитання: «Це моя робота?». Ми хочемо, щоб усі абітурієнти переконалися — перевірені роботи саме їхні. Вони можуть показати бланки учителям, репетиторам, батькам і разом з ними з’ясувати, чи є там помилки, чи ні. Часто батьки звертаються, що їхніх дітей неправильно оцінили — у об’єктивності вони тепер можуть переконатися самі.
Ми можемо надати як варіанти робіт у тому вигляді, в якому їх здали абітурієнти, так і перевірені зразки. Справа в тому, що роботи у нас перевіряються трьома людьми і трьома різними кольорами чорнил. Наразі ми не маємо технічної можливості зробити кольорову скан-копію, тому перевірений варіант можна отримати лише у письмовому вигляді.
Будь-яке нововведення потребує грошей. Якби ми отримали нове обладнання, кольорові сканери та потужні сервери, то могли б розмістити всі роботи на сторінках абітурієнтів одразу та без жодних заявок. Ми готові бути повністю відкритими, але поки не маємо необхідних технічних можливостей.