Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чи стане «Укроп» партією?

Експерт: «Коломойському доводиться діяти більш активно та публічно»
4 червня, 2015 - 10:45

Вчора дуже незвичайним чином відбулася неофіційна «презентація» політичного проекту під можливою назвою «Укроп». Завдяки фотографіям смс-переписки у Верховній Раді позафракційного народного депутата Олександра Дубініна журналістам стало відомо, що на 3 липня планується проведення конгресу із презентацією партії «Укроп», а на 4 липня — її установчі збори. Згідно з повідомленнями, серед «ймовірних підписантів» числяться Геннадій Корбан, Борис Філатов, Володимир Парасюк, Дмитро Ярош, Борислав Береза, Сергій Іванов, Олег Покальчук, Юрій Касьянов. Проте майже одразу від участі у можливій політичній силі відхрестилися Юрій Бутусов, Юрій Касьянов та Сергій Іванов. Чутки про заснування подібної політичної сили ходили вже давно. Окрім цього, у парламенті сформувалося неформальна депутатська група, яка так само називається «Укроп», але якій не вистачає декількох депутатів, щоб офіційно сформувати депутатську групу (за законом має складати не менше 20 осіб). Ситуацію коментує політичний експерт із громадської ініціативи «Більше!» Михайло БАСАРАБ:

— Після того, як Коломойський став губернатором Дніпропетровщини, багато хто говорив, що рано чи пізно він визріє до своєї партії. Відкритим залишалося одне питанням — коли саме проголосять партію «імені Коломойського». Зараз у олігарха є проблеми із захистом своїх бізнес-інтересів. Через це йому доводиться відходити від латентних впливів на політику і починати діяти більш активно та публічно.

Коломойський не є початківцем у великій політиці. У нього було завжди солідне представництво у Верховній Раді, але до цього часу група Коломойського мала неформальний статус. Як і інші великі бізнесмени, він волів «розкладати яйця у різні кошики» і мати своїх депутатів у різних фракціях.

У Раді можуть створити нову депутатську групу з прицілом на участь у місцевих та наступних парламентських виборах. Її можлива назва «Укроп» свідчить про мілітаристський ухил, гасла будуть акцентовано патріотичними, переважатиме воєнна риторика. Ця група найімовірніше не входитиме до коаліції, швидше за все претендуватиме на роль «третьої сили» і змагатиметься у популістській риториці із Ляшком. Депутатська група стане зручним майданчиком для виголошення заяв, звинувачень і різних ініціатив з парламентської трибуни. Звідси почнеться підготовка до виборів. Плюс до цього, у Коломойського є потужний медіа-ресурс. Якби букмекери приймали ставки на шанси партій пройти прохідний бар’єр, цій політсилі обіцяли б хороші шанси.

Коломойський в багатьох випадках поводив себе як вигадливий стратег і тактик. Маючи свою депутатську групу, він навряд чи долучатиме до неї всіх, хто перебуває під його неформальною опікою у сесійній залі. Як гросмейстер він одночасно гратиме своїми депутатами фігурами з коаліції, «опозиції» та нової депутатській групі.

Дмитро КРИВЦУН, «День»
Газета: 
Рубрика: