Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Голова НБУ відзвітувала в Раді

Валерія ГОНТАРЕВА: «2016 року інфляція буде 12—13%, а золотовалютні резерви за 4 роки зростуть до 38,4 мільярда доларів»
16 липня, 2015 - 10:48
Валерія ГОНТАРЕВА
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Без ексцесів і емоцій, а лише прагматизм. Саме так вчора відбулася зустріч голови Нацбанку Валерії Гонтаревої в парламентському комітеті з питань фінансової політики і банківської діяльності. Офіційно Гонтарева прийшла у Раду, аби презентувати «Комплексну програму з розвитку фінансового сектору України до 2020 року». Втім всі розуміли, що питань до неї було набагато більше і стосувалися вони гарячих подій. Цікаво, що попри це, увага ЗМІ та й загалом депутатів була мінімальною до цієї події. Зі складу комітету голову НБУ прийшло послухати аж дев’ять народних депутатів.

«Програма надто оптимістична. Якщо її почитати, то до 2020 року отримаємо досить кредитних ресурсів, накопичувальну систему тощо, — говорить голова профільного парламентського комітету Сергій Рибалка. — У ній написано, що очистка банківської системи має завершитися до першого кварталу 2016 року, тоді як раніше обіцяли закінчити в першій половині цього року. Тож коли закінчать чистити систему і коли скінчиться цей банкопад?» Без відповіді чимало й інших запитань, наприклад, що буде з банком «Фінанси і Кредит», як повертається рефінансування, що буде з курсом гривні й «валютним» законом. Інші депутати профільного комітету також розкритикували подану програму за її «нежиттєздатність».

У відповідь Гонтарева пояснила, що програма реальна, а надто оптимістична, бо треба орієнтуватися на позитив. Саме він, додала вона, буде вже наступного року: інфляція 12—13% річних, починаючи з другого півріччя 2016 року, — «сталий розвиток банківської системи», а за чотири роки золотовалютні резерви зростуть до 38,4 мільярда доларів. Щоправда, як цього досягнути при 30% річних кредитних ставок (а відтак і ступорі кредитування економіки) і прийнятому «валютному» законопроекті, пані Гонтарева не пояснила. За її словами, регулятор систематично наводить лад на ринку: завершує відкриття структури власності банків, впровадження системи діагностики активів банків тощо.

На момент здачі номера засідання комітету тривало. Виступали Гонтарева та її заступники. Тому відповідей на порушені запитання голова НБУ не дала. Тож найцікавіші деталі розмови депутатів із головою НБУ читайте в наступних номерах «Дня».

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: