Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Завдяки і досвіду лікування учасників АТО

29-річний нейрохірург із Дніпропетровська Володимир Шпонька став першим випускником вітчизняного ВНЗ, який вступив до резидентури Університету Арізони в США
4 серпня, 2015 - 11:53

Це мрія багатьох молодих медиків, також і американських, зауважують його наставники, працівники обласної лікарні ім. Мечникова. Володимир виріс у родині лікарів. Навчався в Дніпропетровській медакадемії, закінчив інтернатуру та клінічну ординатуру в обласній лікарні ім. Мечникова. Там він пройшов справжню школу «молодого бійця», займаючись лікуванням поранених із зони АТО. Паралельно нейрохірург готувався до американських іспитів, літав до Сполучених Штатів на короткі ротації, три місяці стажувався в науковій лабораторії у Гарварді. Тепер протягом семи років Володимир удосконалюватиме свої знання, а також перейматиме досвід фахівців клініки Університету Арізони. Цей заклад збув усесвітнє визнання 2011 року, коли його фахівцям удалося врятувати життя конгресменові Габріель Гіффордс, яка отримала тяжке вогнепальне поранення в голову під час замаху на неї.

За словами дніпропетровського нейрохірурга, його власний, хоч і невеликий досвід у лікуванні бійців АТО, дуже цікавий для колег-резидентів. Своє навчання за кордоном Володимир розглядає як стажування і має певний намір повернутися на батьківщину. «Медики повинні удосконалювати свої знання й уміння, обмінюватися досвідом. Практика американської медицини буде корисна для нашого земляка та його колег. Але особистий досвід молодого лікаря в лікуванні поранених бійців теж цікавий для іноземних фахівців», — сказав голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. Як пояснюють в обласній лікарні ім. Мечникова, резидентура в США — це післядипломна лікарняна підготовка. Вступ до резидентури — процес, пов’язаний із високою конкуренцією. Приймальні комісії відбирають студентів із найкращими оцінками, прихильно ставляться до тих, хто був волонтером і допомагав іншим, має наукові роботи, добре зарекомендував себе під час співбесіди. На час проходження резидентури молодий фахівець отримує зарплату, працює близько 60—80 годин на тиждень і надає допомогу під керівництвом більш кваліфікованого лікаря. Після закінчення навчання випускник стає повністю ліцензованим лікарем і може займатися приватною практикою.

 

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпропетровськ
Газета: 
Рубрика: