Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чи є світло в кінці «ПДВ-тунелю»?

Заборгованість держави перед бізнесом зросла до 20 мільярдів гривень
24 вересня, 2015 - 11:29

Борги  уряду перед бізнесом зростають. Про це заявив вчора голова Державної фіскальної служби Роман Насиров. «Трохи більше 20 мільярдів боргу з відшкодування ПДВ і приблизно 27—28 мільярдів — переплат податку на прибуток. Це той спадок, на жаль, який нам дістався від попередньої влади», — констатував Насіров. За його словами, «істотні зміни  впитанні повернення ПДВ були в останні три місяці». «Але це не матиме впливу ні на весь ринок, ні тим більше на конкретних платників податків», — підсумував він. Насіров підкреслив, що його позиція полягає в тому, щоб запропонувати Міністерству фінансів і уряду до кінця поточного року вирішити питання. «Щоб в 2016-й ми увійшли з нульовим балансом за обома статтями», — сказав він.

У Міністерстві фінансів визнають 47 мільярдний гривневий борг держави перед бізнесом. За словами заступника міністра фінансів Олени Макєєвої, зараз немає засобів погасити всю заборгованості в цілому. Але раніше, додала  заступник міністра, змінами до бюджету сума коштів на відшкодування податку зросла на 7 мільярдів гривень. Макєєва зазначила, що наразі Мінфін веде переговори з Міжнародним валютним фондом, на предмет одержання коштів для погашення заборгованості. Нагадаємо, що раніше Державна фіскальна служба розраховувала на прийняття Верховною Радою закону про підвищення граничного обсягу відшкодування податку на додану вартість із 58 мільярдів гривень до 70 мільярдів у вересні.

Чи є світло в кінці «ПДВ-тунелю»? Про це «День» запитав президента Асоціації платників податків України Грігола КАТАМАДЗЕ:

— В нещодавньому інтерв’ю «Дню» я говорив, що відшкодування ПДВ — велика проблема для бізнесу. І це факт. За ці два тижні, які минули відтоді, прогресу в відшкодуванні податку немає. Більше 20 мільярдів гривень — це гроші бізнесу, а не держави. Уряд  взяв ці кошти в борг і його вже час повертати, якщо він хоче, аби бізнес розвивався. Як повертати? Я задавав питання  податківцям чи є законодавча  заборона рівними частинами розподіляти кошти між компаніями? У відповідь отримав, що ні, немає. То в чому проблема: нехай ДФСУ розподіляє ці гроші порівну між усіма компаніями і тоді ні в кого не буде нарікань. Всім порівну — це перша умова. Друга — кардинальна податкова реформа, яка передбачає зменшення податкових ставок. Що це дасть? Великі доходи в бюджет! Але інше питання чи є до цього політична воля сьогодні. Асоціація постійно систематично звертається до ДФСУ з питаннями  проблемного  відшкодування ПДВ і отримує приблизно однакову відповідь — «відстаньте». Нас це не задовольняє, тому про  цю проблему будемо  розповідати  міжнародним  донорам і фінансистам країни на всіх заходах. Можливо, так вдасться добитися  вирішення цього питання. 

Наталія БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: