Про це на брифінгу в Міністерстві оборони України повідомила керівник проекту «Реформа харчового забезпечення Збройних cил України» Діана Петреня, повідомляє www.kmu.gov.ua. За її словами, пілотний проект реформи харчового забезпечення Збройних Сил України розпочався 16 вересня 2015 року в Національній академії сухопутних військ, що у Львові, та одній з військових частин Західної військово-морської бази Військово-Морських cил Збройних cил України в Одесі.
До цього протягом сімох місяців у Міністерстві оборони України відбувалися заходи, які мали на меті принципово змінити підхід до харчування особового складу, незмінний з 1960-х років.
Зокрема, в ході проекту розроблено каталог продуктів з 248 позицій, де присутні овочі та фрукти, молочно-кислі продукти тощо. У каталозі є два показники — вартість за добу та калорійність. Проект також передбачає оновлення кухонного обладнання військових частин, впровадження системи «Електронний склад» та електронного обліку харчування. На сьогодні проведено попередню роботу з можливими постачальниками продуктів, відпрацьовано необхідну нормативно-правову базу.
Голова проектного офісу реформ Міністерства оборони України Андрій Загороднюк повідомив, що в рамках проекту реформи харчового забезпечення Збройних сил України були залучені міжнародні маркетингові компанії, які досліджували рівень задоволення військовослужбовців харчуванням. «Наприклад, до початку експерименту в Одесі він був на рівні 27%. Сьогодні цей показник майже досяг рівня 100%», — повідомив він.
За словами заступника міністра оборони України Юрія Гусєва, впровадження реформи харчування в Збройних силах України відбуватиметься за бюджетні кошти.