У Вільнюсі, до прикладу, комуністичної символіки давно немає ні в центрі міста, ні на околицях. П’ять років тому це дивувало і хотілося, щоб і в нас перейняли литовський досвід: усе, що нагадує про комунізм та радянську епоху, зібрали в окремий музей. Зараз київські історики та архітектори звертаються зі схожою пропозицією до Міністерства культури, пропонуючи створити так званий «Парк радянського періоду» або «Долину ідолів». Поволі в Україні реалізовується закон про декомунізацію, і в його рамках експерти пропонують зберегти те, що має історичну значимість або ж статус пам’ятки архітектури.
Історик і представник експертної ради при Департаменті містобудування та архітектури КМДА Михайло Кальницький пропонує вирішити, які монументи можуть бути демонтовані, а які мають залишитися: «У столиці є декілька монументів, які мають статус пам’яток і є загальновизнаними об’єктами культурної спадщини. Можливо, їх варто залишити, а поряд встановити таблички з короткою історичною довідкою, роз’ясненням. Щодо об’єктів, які мають бути демонтовані, то неважливо, кому вони були присвячені, їх однозначно потрібно зберегти як артефакти свого часу».
За словами в. о. директора Департаменту містобудування та архітектури Ганни Бондар, після того, як міністерство це питання розгляне, пам’ятники та меморіальні дошки мають бути демонтовані й передані до музею. Але питання — до якого? Фахівці розглядають кілька варіантів: територія заповідника Биківнянські могили, Музей історії Києва (якому і без того затісно), один із павільйонів ВДНГ, Київська фортеця, територія Національного парку «Голосіївський» чи Труханів острів.