25 січня в країні за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), канадського уряду, Європейської комісії та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) розпочався третій додатковий тур з вакцинації дітей проти поліомієліту. За словами заступника міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця, 900 тисяч євро пішли на придбання 4,5 тисячі доз вакцини.
У Європейській комісії нагадали про важливість щеплення, адже поліомієліт може призвести до паралічу або смерті.
— Усі області вже отримали вакцину, яка є безкоштовною і безпечною. Ми повністю готові розпочати третій раунд додаткової імунізації. Кожна дитина від двох місяців до десяти років має бути вакцинована, — наголосив директор Генерального директорату з гуманітарних питань і цивільного захисту Європейської Комісії Жан-Луї де БРАУЕР.
Протягом попередніх двох етапів проводили вакцинацію дітей від двох місяців до шести років. Третій раунд охопить усіх дітей до 10 років. У першому раунді — з 19 жовтня по 9 листопада — вдалося вакцинувати приблизно 65% дітей. У другому (30 листопада — 18 грудня) — 75%.
— Метою додаткової трьохраундової імунізації в рамках реагування на спалах поліомієліту є зупинка передачі поліовірусу. Циркуляцію цього вірусу може зупинити лише охоплення вакцинацією 95% дітей країни, — зазначив заступник міністра охорони здоров’я України Ігор ПЕРЕГІНЕЦЬ.
Планують, що третій раунд вакцинації триватиме два тижні. Але з огляду на епідеміологічну ситуацію із захворюваністю на грип, процес може затягнутися. Втім, фахівці зазначають, що епідемічні процеси стосовно грипу та ГРВІ не є протипоказанням для впровадження вакцинації проти поліомієліту.
Нагадаємо, щоб Україна зберегла статус вільної від поліомієліту країни, після трьохетапного вакцинування дітей Міжнародна оціночна місія оцінить результати щеплення.