Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Румунія засуджує анексію Криму»

Радник президента Клауса Йоханніса — про «руский мір» та права меншин в Україні
26 січня, 2016 - 11:51

Днями Україну відвідала румунська урядова делегація на чолі з румунським міністром у справах діаспори Даном Станеско, у складі якої була радник президента Румунії у справах відносин з румунами за кордонами доктор філософських наук Сандра Пралонг. Під час перебування делегації в Києві «День» скористався можливістю поставити декілька запитань раднику президента Румунії, зокрема щодо того, чому в цій країні деякі партії порушують питання «Великої Румунії», що ставить під сумнів кордон цієї країни з Україною.

— Надзвичайно важливо зрозуміти, що ми підтримуємо недоторканність кордонів між нашими країнами. Румунія — європейська держава, яка поважає існуючі кордони. Що стосується голосів, про які ви згадуєте, у вільному і демократичному суспільстві не можна змусити людей говорити те, що ви хочете, але ви можете навчити їх зрозуміти усвідомлювати наслідки своїх слів і дії. Ви не можете нав’язати всім своє бачення. Але, звичайно, ми не заохочуємо будь-які форми екстремізму або іредентизму. Ми намагаємося зробити так, щоб всі пам’ятали про свої обов’язки...

Румунська меншість добре інтегрована в Україні. Вона тут проживає протягом дуже довгого часу. Звичайно, коли державна незалежність перебуває під загрозою, румунська меншина відчуває загрозу таким же чином, як усі українці. Румунські українці — лояльні громадяни України і тому реагують на цю агресію як український народ. І в цьому відношенні вони відчувають себе так само, в як румунський народ. Але оскільки румунська діаспора перебуває в Україні дуже довго, що для неї не варіант покинути цю країну, в якій вони почувають себе як вдома.

Говорячи про загрозу «руского міру», хочу наголосити, що Румунія засуджує анексію Криму та російську агресію, а також засуджує будь-які дії, які не відповідають міжнародному праву. Таким чином, ми сподіваємося, що російські друзі будуть відповідальними громадянами світу і припинять будь-які односторонні дії, які дестабілізують існуючий світовий порядок. На мою думку, це залежить як від міжнародного співтовариства, так і від добросовісних людей в Росії, які мають зрозуміти, що в інтересах усіх дотримуватися міжнародних норм.

Микола СІРУК, «День»
Газета: