Асоціації єврейських організацій та громад (Ваад) України виступили з критикою «мовного» закону. Нещодавнє голосування у Верховній Раді «порушило суспільний консенсус відносно мовного питання, призвело до суспільного протистояння і обумовлене перш за все спробою залучити додаткові голоси виборців», — сказано в заяві, яку надіслав до редакції «Дня» виконавчий директор Ваада Йосип Зісельс.
На думку організації, новий законопроект «не вирішує проблем з мовами національних меншин, але суперечить Конституції України і положенням Європейської хартії регіональних і міноритарних мов й Рамкової конвенції про національні меншини».
«В Україні дійсно є мови, які потребують державної підтримки, але це не російська, а кримськотатарська гагаузька, ромска, караїмська, кримчацька, урумська та румейська, а також їдиш», — йде мова в заяві Ваад. В той же час, голосування за новий законопроект «є злочином проти української мови», адже він «не отримав однозначно схвальної оцінки ні в середовищі національних меншин, ні в українському суспільстві». Тому, на думку Ваад, він «являє собою загрозу для українського суспільства».
«Національні громади України хочуть інтеграції у цивільне суспільство України, вони хочуть будувати спільний будинок, який не руйнуватимуть з кон’юктурных міркувань», — говориться в заяві.