Нагадаємо, це свято започаткували студенти Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. 2006 року молодь прагнула повернути вишиту сорочку в побут сучасних українців — як оберіг, символ і невід’ємну частину української культури.
— Ми пройшли непросту дорогу від нерозуміння, скептичного ставлення — як до акції, так і до самої вишитої сорочки — до того, що наше свято визнав не лише український народ на рівні свідомості кожного українця — розповіла ініціатор акції «Всесвітній день вишиванки» чернівчанка Леся ВОРОНЮК. — Цьогоріч хочемо, аби свою вишиваночку народжені 19 травня одержали в кожному пологовому будинку України!
Завдяки благодійникам спільно із Корпорацією міст закупили вишиванки для Київської, Львівської та Чернівецької областей. Активісти з Луганщини попросили допомогти в організації свята в Сєверодонецьку. Днями відправили першу об’ємну передачу до цього міста.
Минулого тижня в Києві відбулася прем’єра «Спадок нації» — першого повнометражного документального фільму про вишиванку. Своїми свідченнями поділилися представники української діаспори із п’яти країн світу. Показ фільму відбудеться також у Львові, Чернівцях, повторно в Києві — на День вишиванки, а також за кордоном.