Студент із Дніпропетровської області Михайло Литовченко виборов право представляти свій винахід в американській Силіконовій долині. Його модульну електростанцію вибрали з понад тисячі проектів. Уже в червні юний винахідник разом з іншими 14 фіналістами захищатиме проект перед світовими бізнесменами й науковцями на великому Міжнародному підприємницькому саміті. Якщо здобуте перемогу, отримає кошти на будівництво власної електростанції, повідомляють у департаменті світи та науки Дніпропетровської облдержадміністрації.
Винахід Михайла — модульна електростанція, що працює за рахунок течії води. Його розробка може забезпечити енергією й прісною водою ферму або невелике виробництво. Крім того, проект покликаний зберегти берегову лінію від вимивання. Хлопець розробляв проект майже чотири роки. Він говорить, що потяг до винахідництва у нього від батька й діда. «Мої батько й дід — інженери, вчили мене не просто дивитися на світ, а прагнути змінити його, зробити краще, — розповідає Михайло Литовченко. — Ми раніше жили на березі річки, я зацікавився, як з’являються хвилі, як можна використовувати їхню енергію — так і з’явилася ідея винаходу» (нагадаємо, про винаходи Михайла «День» уже писав у № 85 від 14 травня 2014 року).
Михайло Литовченко вважає, що розробка має зацікавити відвідувачів саміту. «За найпесимістичнішими прогнозами робота готової електростанції має окупитися через три роки, за оптимістичними прогнозами — всього за рік, — розповідає про переваги своєї розробки дніпропетровський винахідник. — Це не лише корисний, а й вигідний проект». Михайло Литовченко — випускник Дніпропетровського відділення Малої академії наук. Хлопець неодноразово перемагав у всеукраїнських і міжнародних конкурсах. Його розробки відзначили на наукових змаганнях у США, Нідерландах і Швеції. Торік Михайло отримав золоту медаль престижного американського конкурсу проектів стійкого розвитку I-SWEEEP.