Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«На інформаційному фронті «День» готує воїнів»

Лектори літньої школи — про справжній «університет» якісної журналістики
3 червня, 2016 - 13:15
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Минулого тижня «День» офіційно оголосив про набір до XIV Літньої Школи журналістики. І відразу в редакцію почали звертатися студенти із десятками запитань — як заповнити анкету, куди подавати, де більше дізнатися інформації? Чи платна школа? Крім студентів, з нетерпінням на школу чекають наші фантастичні лектори, зокрема народний депутат України, голова парламентського комітету в закордонних справах, автор «Дня» Ганна Гопко та проректор з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, автор «Дня» Анна Левчук. До речі, саме ці лектори першими поширили в соціальних мережах анкету ЛШЖ, закликавши студентів обов’язково спробувати свої сили і податися до конкурсного відбору.

Які головні уроки дає Літня школа журналістики «Дня» і як вона допомагає розвинути професійні навички молодим журналістам  — розповідають Ганна Гопко та Анна Левчук. А ще — про свої враження від літа інтенсиву в редакції розповідає минулорічна випускниця з Одеси Марія Геник.

«ДЛЯ МЕНЕ ЛІТНЯ ШКОЛА ЖУРНАЛІСТИКИ — ЦЕ ДЖЕРЕЛО НАТХНЕННЯ І НАДІЇ»

Ганна ГОПКО, народний депутат України, голова комітету в закордонних справах:

— Літня школа журналістики газети «День» — це справжня кузня кадрів, мислячих, державницьки орієнтованих журналістів, які продукують нові смисли, які за подією бачать явище, за явищем — тенденцію і які можуть у невеликому розгледіти глобальне. ЛШЖ  є вкрай необхідною, коли існує потреба об’єктивної журналістики із розумінням власної ідентичності, ролі журналіста у будівництві держави, а не звичайного свідка, який описує події зі сторони. І ті гості та спікери, які приходять до «Дня», ті міста, в які возять учасників Літньої школи журналістики: Батурин, Чигирин — дозволяють зрозуміти майбутнім журналістам, звідки вони походять та куди їм далі прямувати. Фактично «День» формує команду тих журналістів, які будуть задавати маршрут доби, осмислюватимуть всі речі, які відбуваються зараз у дуже непростий час. Це надзвичайно важлива ініціатива, яку ми будемо підтримувати.

Для мене Літня школа журналістики — це джерело натхнення і надії. Коли ти бачиш молодь, яка допитливо ставить дуже професійні питання, яка цікавиться, яка намагається розширити власний горизонт, пізнати світ та відкриває щось цікаве тобі, ти відчуваєш, що у нашої країни все найкраще попереду. Для мене це дуже важливо, бо ти відчуваєш, що сієш зерна, які обов’язково проростуть. Ти бачиш, що на журналістському фронті у нас будуть воїни, які зможуть допомагати справжнім патріотам будувати державу.

Звісно, я готова взяти участь у Літній школі журналістики «Дня» цього року і з задоволенням прийму запрошення. Минулого року ми започаткували чудову практику, зустрівшись зі студентами ЛШЖ у Верховній Раді, де вони вперше побачили, як у сесійній залі чистять всім відому люстру, подивилися на кулуари парламенту, завітали до комітету в закордонних справах. Дуже важливо, що вони змогли познайомитися з українським парламентом, тому що сьогодні існує велика криза довіри до влади через відсутність відповідального лідерства серед її представників.

XIV Літня школа журналістики — це вже, фактично, своєрідний університет, де є практика, де студенти відшліфовують свої знання, які отримали у своїх навчальних закладах. Завдяки цьому проекту «Дня» по всій Україні є певна мережа із молодих журналістів, які отримавши такий позитивний досвід і розуміння, піднімають планку в людському розумінні інформації.

«ЛІТНЯ ШКОЛА ЖУРНАЛІСТИКИ «Дня» — УНІКАЛЬНИЙ ШАНС»

Анна ЛЕВЧУК, проректор з науково-педагогічної роботи, євроінтеграції та роботи зі студентами Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, автор «Дня»:

— Найкращим способом навчання творчої професії є правильно підібраний приклад. Журналістика — це фах, який вимагає певних завдатків мислення та навіть способу життя, які не виховаєш, радше така допитливість і наративність притаманна людині медійній від народження. Решту ж навиків, умінь та ідей найкраще «підглядати». У кого? У тих, хто робить це найкраще. Як на мене, той факт, що газета «День» щороку проводить свою Літню школу журналістики, — це унікальний досвід для молоді — інтелектуальний, культурний, професійний, організаційний, мистецький, мовний та ін. Протягом місяця вони бачать, як працює реальна редакція, не просто газети, а провідного інтелектуального щоденного видання, зустрічаються з непересічними людьми, які творять новітню історію України. Більше того, ці люди приходять до школярів направлено, а не просто дають короткі коментарі. Вони розкриваються перед молоддю, даючи унікальну можливість якісного, уважного інтерв’ю. Також — десятки екскурсій, культурних та мистецьких заходів, які побачать школярі і про які вони напишуть й опублікують по справжньому.

Переконана, що Літня школа журналістики «Дня» — це унікальний шанс напрацювати свій журналістський стиль, відчути ритм провідної медійної групи, познайомитися з видатними людьми і попрацювати під керівництвом головного редактора інтелектуальної України Івшиної Лариси Олексіївни, тут починається майбутнє. У школі «Дня» місце лише допитливим, люблячим і амбітним.

«МІСЯЦЬ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ІНТЕНСИВУ!»

Марія ГЕНИК, учасниця ЛШЖ-2015:

— Літня школа «Дня» — це не лише школа журналістики, але й школа цінностей. Протягом цього насиченого місяця 2015 року ми мали нагоду поспілкуватися з Олександром Єльяшкевичем, який послідовно бореться за розслідування справи Гонгадзе — Подольського, з Оленою Стяжкіною та Андрієм Сенченком, які невпинно працюють, щоб повернути Донбас і Крим, з Оксаною Пахльовською, яка знає, яке місце повинна посідати українська культура в Європі... Усі вони — люди з позицією, чиїм досвідом варто захоплюватися. Кожен із гостей «Дня» чомусь навчив нас і змусив замислитися над багатьма важливими речами. Адже писати замітки і репортажі навчать і в університеті, але мало який навчальний заклад може похвалитися такими лекторами. Навіть зараз, майже рік потому, я люблю час від часу відкривати блокнот з найцікавішими цитатами гостей «Дня». Це дарує натхнення.

Крім того, Літня школа журналістики дає унікальний шанс побачити зсередини, як працює велика щоденна газета і самому долучитися до цього процесу. Найбільше вражає швидкість, з якою треба працювати, адже наступний номер газети не чекатиме. Отриманий тут досвід допомагає мені і зараз. І, звичайно, дуже цікаво було познайомитися з людьми, чиї прізвища раніше бачила лише на газетних сторінках.

Тому я рекомендую всім майбутнім журналістам спробувати себе у Літній школі «Дня». Цей інтелектуально потужний місяць збагатить і точно допоможе в подальшій кар’єрі, а розумне літо залишить найприємніші спогади.

Щоб пройти стажування в редакції «Дня» за програмою Літньої школи журналістики цього року, потрібно:

заповнити анкету учасника на сайті «Дня»;

• записати відеорезюме (хронометраж до 1 хв.);

написати відгук про «Дерево пізнання газети «День».

Оскільки Літня школа журналістики спрямована на розвиток інтелектуальних та творчих здібностей потенційного учасника — пропонуємо зробити перший внесок у своє «розумне літо»:

оформити передплату щоденного або п’ятничного випуску газети «День» (на 6 місяців);

придбати одну із серій книжок з Бібліотеки «Дня» (повне зібрання «Екстракту», «Бронебійної публіцистики», «Підривної літератури», «Повернення в Царгород», публіцистичний триптих «Котел, або Справа без терміну давності», «Я – свідок. Записки з окупованого Луганська», «Катастрофа і Тріумф. Історії українських Героїв»).

До заявки обов’язково потрібно додати:

• скановану копію квитанції про передплату друкованої версії «Дня»;

• чек, що підтверджує придбання серії книжок.

Літня школа журналістики «Дня» триватиме з 4 до 31 липня.

Заявки на участь можна подати до 17 червня (включно).

З питань передплати та придбання книжок телефонуйте: (044) 303-96-23.

P.S. Про будь-які організаційні зміни оперативно повідомлятимемо на сайті «Дня», а також у рубриці «Медіа». Координатор ЛШЖ Ольга Харченко, редактор відділу кореспондентської мережі [email protected], телефон 097 76 49 221

Чекаємо! Бажаємо успіхів!

Вадим ЛУБЧАК, Дмитро КРИВЦУН, «День»
Газета: 
Рубрика: