Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Торба добрих справ

З 1 листопада понад сто точок у Києві приймають на вторинну переробку поліетиленові пакети
1 листопада, 2016 - 12:05

Здати пакети можна у пунктах підприємства «Київміськвторресурси». Карта точок прийому є на сайті компанії. Як повідомляють на Facebook-сторінці підприємства, прийматимуть «поліетиленові пакети кольорові, білі та прозорі, з ручками, без ручок, типу «маєчка», ті, в яких вам продають їжу, одяг та інші побутові речі». Пакети навіть не потрібно мити, головне, щоб там не було залишків їжі. Крім цього пункти «Київміськвторресурсів» вже давно приймають стрейч-плівку та білий щільний поліетилен.

Ідею зі здачею пакетів на утилізацію зо два роки просувала громадська організація «Друге життя». Її голова правління Сергій Волков розповідає: «Основна складність у реалізації цього задуму — організувати власне прийом пакетів, логістику, використання сировини. Минулого тижня нарешті домовилися з «Київміськвторресурси», щоб воно взяло це на себе. Пакети сортуватимуть за кольорами і якістю, а потім віддаватимуть на переробку підприємствам, які, наприклад, виготовляють поліетиленові труби. Це стало економічно вигідно для «Київміськвторресурсів», тому там дали старт проекту».

Сергій Волков переконаний, що безкоштовних пакетів не має бути взагалі. Більш того, вони повинні коштувати у кілька разів більше за собівартість. «Наприклад, якщо виробництво пакета обходиться в одну гривню, на мою думку, він має продаватися за п’ять гривень, — пояснює активіст. — Чотири гривні різниці треба направляти на логістику, збір і сортування пакетів, відповідні інформаційні кампанії, і так зменшувати кількість пакетів і збільшувати їхню переробку. Але для цього потрібна якась програма, наприклад, державна, з кінцевою метою. Бо багато складнощів у прийомі, зборі й транспортуванні пакетів».

До речі, за один кілограм поліетиленових пакетів у пункті прийому сировини заплатять півтори гривні. Але можна продовжити вервечку добрих справ і віддати ці гроші на благодійність. Якщо людина скаже про такий намір на пункті прийому, через «Київміськвторресурси» гроші за відходи передадуть громадській організації «Друге життя», а та витратить їх на встановлення у столиці пандусів.

Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: