«За час роботи Верховної Ради VIII скликання подано вісім таких законопроектів, і жоден не потрапив до сесійної зали», — каже Віталій Черняховський, головний координатор громадянської кампанії «Форум порятунку Києва». Щоб змінити таку тенденцію, 7 листопада активісти пікетували будівлю комітетів ВР. Також направили звернення до голови Верховної Ради, голови парламентського комітету з питань екологічної політики та до керівника Головного науково-експертного управління апарату ВР.
Наразі йдеться про вимогу якомога швидше прийняти законопроект №5199-1 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо захисту тварин від жорстокого поводження)», котрий встановлює покарання за знущання над тваринами у виді позбавлення волі строком до чотирьох років. У жовтні законопроект передали на розгляд парламенту.
«Одна з причин, чому поліцейські не хочуть возитися з такими злочинами, — вони думають, що це нетяжкі правопорушення. Зараз у київських судах слухають дві справи проти живодерів, і це відбулося лише завдяки активності громадян, їхнім протестам, — продовжує Віталій Черняховський. — Тому і хочемо, щоб відповідальність за такі злочини посилили, — тоді люди зрозуміють, що знущання над тваринами є тяжким правопорушенням, яке вимагає більшої уваги. Але такі законопроекти не хочуть розглядати — певно, депутати чекають, що собаки принесуть їм хабар. Між іншим, по шести з восьми законопроектів щодо захисту тварин немає висновку Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради, а без цього їх навіть не ставлять на порядок денний».
Тепер активісти чекають реакції парламентарів на свої звернення. Якщо тему й далі ігноруватимуть, обіцяють проводити пікети, щоб все-таки змусити народних депутатів посилити захист тварин.