Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Півфінал острівної афери

Генпрокуратура повернула «Межигір’я-2» Києву
22 грудня, 2016 - 11:47
ФОТО З АРХІВУ «Дня»

Нещодавно генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про остаточне повернення в комунальну власність 75 гектарів ландшафтного заказника місцевого значення «Жуків острів». На цій ділянці зводив свій маєток екс-нардеп від Партії регіонів Юрій Іванющенко — на зразок президентської резиденції Віктора Януковича в Межигір’ї. ГПУ довела в суді, що ці землі місто незаконно передало обслуговуючому кооперативу «Котміст».

Нагадаємо, 2007 року Київрада своїм рішенням скоротила площу заказника з понад 1700 гектарів до 196, після чого землі острова роздавались у приватні руки, попри те, що він є об’єктом природно-заповідного фонду. Від серпня цього року Генпрокуратура повертає незаконно привласнені землі місту. Ця справа перебувала на розгляді в судах неодноразово, і нарешті винесено справедливий, на думку природоохоронців, вердикт. А Юрій Луценко запевняє, що київська прокуратура працюватиме над притягненням до кримінальної відповідальності причетних до афери посадовців.

Та є в цій перемозі своя ложка дьогтю. По-перше, є інформація, що доки прокуратура відсуджувала цінні гектари «Жукового острова», Юрій Іванющенко переоформив свій маєток на футбольного менеджера із Монако. По-друге, «Котміст» у десятиденний термін може подати апеляцію на рішення Господарського суду міста Києва. Наостанок — що державі робити зі зведеними на цих землях котеджами?

«Теоретично демонтувати зведені маєтки ніхто не буде, бо навіть колишній ландшафт уже знищений. Наприклад, біля палацу Іванющенка є сотні гектарів, де намито метрів п’ять піску, а раніше там була діброва, — розмірковує еколог Національного екологічного центру України Олександр СОКОЛЕНКО. — Можливо, маєток варто передати в користування соціальним організаціям. Щодо території самого острова, треба відновити природоохоронний статус у межах, які були визначені для заказника, тобто на 1700 гектарів, і винести ці межі в натуру, щоб потім не було запитань, де вони. Інакше будь-який забудовник може розпочати там роботи, а потім прокуратура знову доводитиме, що це — землі заказника. Визначити межі заказника має Київрада і може це зробити хоч зараз. Але ми знаємо про сильне будівельне лобі серед депутатів, коли природоохоронні закони стають неважливими».

Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: