Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Громадськість вимагає не економити

У Марганці вирішують долю філіалу бібліотеки на житловому масиві
13 січня, 2017 - 12:37

Влада шахтарського міста Марганець вирішила закрити бібліотеку з інтернет-центром. Таку тривожну новину розповсюдили  представники громадськості, які вирішили звернутися з відкритим листом до голови Дніпропетровської ОДА Валентина Резниченка. Відомі громадські діячі, освітяни, бібліотекарі, журналісти та науковці звертають увагу губернатора на кричущий факт ліквідації філіалу міської бібліотеки № 2. «Намарне нагадувати, що бібліотеки у сьогоденні — це дієві центри просвітництва і чи не єдині на місцях культурно-освітні майданчики об’єднання місцевої громади. Однак тривожна інформація, що надходить до нас із ЗМІ, сигналізує про можливий злочин, коли у місцевої громади без публічного обговорення забирають можливість читати і контактувати зі світовим культурним надбанням через спеціалізований інтернет-центр», — пишуть вони. За твердженнями громадськості, ще восени 2016 року керівництво міста Марганець винесло питання щодо долі бібліотеки на сесію, а більшість депутатів міськради підтримали рішення.

Представники громадськості висловлюють готовність взяти бібліотеку під свій патронат. Вони відзначають, що послугами бібліотеки користувалися 3600 читачів, з яких 600 — діти і 1000 — молодь. «Вимагаємо створити міжвідомчу комісію із залученням правоохоронних органів та провести перевірку викладених фактів і притягти винних до відповідальності», — резюмують активісти.

Утім, влада міста не схильна драматизувати ситуацію. Як розповіла заступник міського голови Тетяна Платонова, у Марганці вже багато років діють дві міські бібліотеки — для дорослих та для дітей, а також два філіали. Перший — у віддаленому селищі Городище, другий — на житловому масиві Сонячний, який і було вирішено реорганізувати. За словами віце-мера, 48-тисячне місто Марганець наразі переживає не найкращі часи. Єдине містоутворююче гірниче підприємство, що наповнює бюджет, працює не повний робочий тиждень. Доходна частина бюджету складає лише 81 млн гривень — майже удвічі менше, ніж у подібних містах — Покрові або Жовтих Водах. Цього року через надвисокі ціни на газ місто відмовилося від системи централізованого опалення. Звичайно, доводиться економити майже на всьому. Заступник мера говорить, що сама вивчала роботу бібліотек. Якщо міську бібліотеку, розташовану в центрі міста, відвідує багато людей, то філіал на житловому масиві — набагато менше. При цьому, зазначає вона, поряд розташовані чотири школи зі своїми бібліотеками, а також Гірничий коледж, де тільки художньої літератури — 16 тисяч книжок. Через це, пояснює Тетяна Платонова, виникла думка перепрофілювати філіал на коворкінг-клуб або центр дозвілля, де люди могли б спілкуватися, випити кави, скористатись інтернетом та скайпом. Остаточне рішення, запевняє віце-мер, поки ще не прийнято, і бібліотечний філіал буде працювати принаймні до кінця лютого. Але у жодному разі не йдеться про продаж цього комунального приміщення, тим більше — під торговельний об’єкт. Втім, зазначають у мерії, реорганізація дозволила б місту заощадити певні кошти. Зокрема й на ремонт дитячої бібліотеки, приміщення якої перебуває в аварійному стані.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро
Газета: 
Рубрика: