Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Костянтин Острозький – патрон ЛитПолУкрбригу

VIII сесія Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки, Сейму і Сенату Республіки Польща одноголосно прийняла рішення: міжнародна бригада тепер буде під «опікою» великого князя
29 березня, 2017 - 19:09

Під час VIII сесії Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки, Сейму і Сенату Республіки Польща, що завершилася 28 березня, було одноголосно прийнято рішення зробити патроном ЛитПолУкрбригу князя Костянтина Острозького

«Асамблея із задоволенням сприймає факт досягнення остаточної оперативної готовності литовсько-польсько-українською бригадою (LITPOLUKRBRIG). Висловлює задоволення з прийняття її патроном Великого литовського гетьмана князя Костянтина Острозького та підтримує ідею надання бригаді відповідного прапора», — йдеться у документі асамблеї.

Нагадаємо, «День» повідомляв 2 червня минулого року про початок цього процесу, коли тристороння Mіжпарламентська асамблея Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща ухвалила спільну декларацію і звернулася до урядів трьох країн із пропозицією присвоїти литовсько-польсько-українській військовій бригаді ім’я видатного воєводи і князя Костянтина Острозького.

ФОТО З САЙТА WIKIMEDIA.ORG

Ця ідея виникла ще три роки тому в Острозькій академії, коли в Острозі святкували 500-річчя перемоги у битві під Оршею, в якій об’єднані війська Великого князівства Литовського та Королівства Польського змагалися з військами Московського царства. Командувачем об’єднаних військ був український князь Костянтин Іванович Острозький, резиденція якого знаходилася в Острозі.

Нагадаємо, що Василь-Костянтин Острозький — це український князь, магнат, воєнний, політичний і культурно-освітній діяч, меценат, один із найзаможніших і найвпливовіших магнатів Великого Князівства Литовського у Речі Посполитій, сенатор Речі Посполитої та засновник Острозької академії. Часи князювання Василя-Костянтина Острозького характеризувалися значним розквітом української культури та освіченості народу. Завдяки його зусиллям Острог став центром національної та духовної експансії. Саме за сприяння Василя-Костянтина Острозького в Острозі була зібрана велика бібліотека грецької та західноєвропейської богословської літератури, передруків античних творів, словників, космографій, граматик тощо.

«Князь Острозький є величною особою не лише для України, а й для всієї Східної Європи», — переконаний ректор Острозької академії Ігор Пасічник.

Олексій КОСТЮЧЕНКО, Острог
Газета: 
Рубрика: