Вони дадуть змогу отримувати в режимі онлайн дані про стан довкілля. Робота зі встановлення стаціонарних постів ведеться в обласному центрі, а також у деяких промислових містах, де спостерігаються викиди шкідливих речовин. «Ми повинні поліпшувати стан довкілля Дніпропетровської області. Для цього в 2017 році в нашій області втілюємо близько 20 екологічних проектів — розчищуємо річки, ліквідовуємо підтоплення населених пунктів, запускаємо рибу до водойм», каже голова Дніпропетровської облдержадміністрації Валентин Резніченко. За його словами, відстежувати реальний стан повітря допоможуть стаціонарні пости екологічного моніторингу, які придбали через систему електронних держзакупівель Prozorro. Обладнання вже вмонтовують у Дніпрі, Нікополі та Павлограді, і незабаром воно запрацює в тестовому режимі. Станції екологічного моніторингу дадуть змогу безперервно відстежувати якість повітря. Інформація передаватиметься на сайт ecoinfo.pro, де ознайомитися з нею зможе кожен охочий.
Окрім стаціонарних станцій екомоніторингу, придбали й сучасну пересувну лабораторію, яка обладнана в автомобілі. Спеціальні датчики замірятимуть рівень забруднюючих речовин у конкретній точці області, якщо в цьому виникне потреба. Ці дані також одразу передаватимуть на згаданий екологічний сайт. Планується, що пересувна лабораторія запрацює вже наступного року.
Проект впровадження системи екологічного моніторингу — спільна розробка Дніпропетровської облдержадміністрації, обласної ради і громадської екологічної ради. Обласна влада відстежує діяльність промислових підприємств та електростанцій, чия робота викликає занепокоєння за стан довкілля. Так, нещодавно депутати Дніпропетровської облради на засіданні комісії з питань екології і енергозбереження заслуховували керівників ПАТ «АрселорМіталл Кривий Ріг» і ПАТ «Дніпровський металургійний комбінат» щодо того, як вони впроваджують природоохоронні заходи на своїх виробництвах.