Нині молоді скрутно. Тому хтось подумки (чи в соціальних мережах — різниця не така вже й відчутна, якщо не доходить до реальних вчинків) нарікає на сутужні обставини, хтось готує пакет документів у посольство, а хтось у той же час розгортає активність і використовує свій молодіжний запал на всі сто.
Наприклад, вісім студентів КПІ (котрі ще й за сумісництвом є членами Спілки активної молоді) якось зібралися за філіжанкою кави й домовилися створити фестиваль відеопоезії, причому дотримуючись свого неофіційного гасла: «Надумав — втілив у реальність!»
Загальним голосуванням вирішили, що фестиваль називатиметься «Поезія в кадрі. Класика». Відеопоезія — це фіксація головної ідеї поезії й відображення її з допомогою візуального ряду. Як явище вона з’явилася у вісімдесяті в Італії, а світову популярність здобула лише в XXI столітті. Природно постає питання: чому організатори вибрали саме класичну поезію? На їхнє переконання, щоб на глибокому рівні сприймати твори сучасного мистецтва, необхідно усвідомлювати підтекст класики, вміти проводити паралелі й по-новому дивитися на усталені речі.
Власне, утілити ідею в життя було не так вже й легко. Ідейний натхненник проекту, Світлана Григоренко, розповідає, що було дуже важко в сучасних економічних реаліях знайти спонсорів: «Хотілося, щоб переможець отримав саме такий приз, котрий би допоміг розвиватися далі у сфері відеомистецтва. Закономірно, що звернулися до шкіл телебачення. Якщо чесно, то остаточний спонсор знайшовся вже в останній момент, коли всі інші, на жаль, проігнорували нас». На запитання про те, скільки матеріальних ресурсів знадобилося, творчий і виконавчий директор проекту зізналася: «Лише десять гривень на пробну роздруківку оголошень».
Укластися в такий бюджет — завдання не з простих. Крім того, активісти вбачають запоруку успіху в чіткому розподілі обов’язків і синхронності дій. Так, логотип створила художниця Катерина Поляруш. Сайт (як відомо, забаганка не з дешевих) створила Катерина Бобир на безплатній основі. Антон Сорокун знайшов компанію-«новачка» на поліграфічному ринку, котра забезпечила безплатний друк оголошень. Оксана Сердюк була відповідальна за піар у соціальних мережах.
Утім, студентів-організаторів неприємно вразив і засмутив той факт, що театри (крім хіба що Молодого театру та «Чорного квадрату») відмовлялися співпрацювати. Це наштовхує на роздуми про декларативне «дорогу молодим»... Певно, що йдеться про дорогу аж ніяк не європейського зразка, скоріше «ґрунтову», мовляв, діставайтеся, як знаєте.
Незважаючи на брак часу, усе ж організатори фестивалю зуміли здійснити заплановане. Творці «Поезії в кадрі» одностайні у своїх переконаннях — головне «горіти» ідеєю, і тоді всесвіт не матиме іншого вибору, як допомогти.
Фестиваль відбудеться 19 травня, о 19.00, за адресою: вул. М. Грінченка, 2/1. Захід відбуватиметься... на даху будівлі.