Плідне партнерство газети «День» з інтернет-каналом UKRLIFE.TV вже стало доброю традицією. Крім масштабного проекту, присвяченого 15-річчю Бібліотеки «Дня» у вигляді серії інтерв’ю з авторами і журналістами нашої газети, навесні у студії UKRLIFE.TV з нагоди ювілею «Маршруту №1» відбувся безпрецедентний формат телеприйняття — онлайн-гостини, під час якої самі творці видання спілкувалися з партнерами і героями матеріалів. І у переддень свят головний редактор Лариса Івшина поспілкувалася з ведучою каналу Людмилою Немирею про підсумки та тенденції року, що минає.
«20 років газети «День» - це вільний університет, - зауважила Лариса Олексіївна. - А починали ми з найбільшої планки небайдужості до попередників-інтелектуалів. Так, ми проводили круглі столи, присвячені інтелектуальній спадщині української міграції. Адже потрібно зрозуміти - в 90-ті роки Україна отримала великий шанс, але не зробила крок з’єднатися зі своєю історію. Ми поставили собі за мету витворити свій контент, який би об’єднав українців від хутора до Європарламенту…».
«Ми підготували подарунок нашим читачам, адже 2018 рік оголосили роком століття Гетьманату - і це до теми про усвідомлення своєї суб’єктності. Дуже доречно вивчити цей період, деякі риси знаходять втілення і зараз - проблема еліт, популізму, драматична доля державників. Ці суперечки і проблеми обговорюються в українському інтелектуальному підпіллі. Люди можливо не розуміють, що наслідком поразки гетьманату стали дуже далекосяжні події. Нещодавно ми відзначали 100-ліття державності Фінляндії і у себе в газеті порівнювали долю офіцерів Манергейма і Скоропадського. Особлива цікава історія в тому, що вони свого часу були товаришами, але по-різному склалися їхні долі - Скоропадський через внутрішню колотнечу був тільки менше року гетьманом, заклав за цей час колосальний багаж державності України. Але зрештою гетьманат був повалена, держава зазнала катастрофічної поразки, а він - опинився у вигнанні. Розмова про нашу суб’єктність з точки зору сучасної політології не дасть відповідей, потрібно точно проаналізувати, які серйозні вади нашої політики і суспільства не дозволяють нам вирватися з кола, об’єднатися навколо однієї людини і не кликати ворогів для боротьби з конкурентами. В нашій сучасній історії з 90-тих років безліч сюжетів, які повторили драму Скоропадського. І поки не вивчимо ці уроки, будемо лише втрачати шанс».
Повну версію розмови дивіться у відео.