Кращі студенти-аграрії «злетілися» до Житомирщини
Учора на території санаторію «Дениші», що під Житомиром, завершився XIV Всеукраїнський зліт іменних стипендіатів та відмінників навчання «Лідери АПК ХХІ століття». В акції взяла участь студентська наукова еліта України, а саме понад 260 студентів, які здобули іменні стипендії Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, обласних та районних державних адміністрацій, видатних учених і науковців, відмінники навчання усіх вищих навчальних закладів аграрного спрямування I—IV рівнів акредитації. Зі слів директора Департаменту науково-освітнього забезпечення АПК та розвитку сільських територій Володимира Ганганова, один студент на зібранні представляв тисячу студентів-аграріїв. А це — «молодь, яка утворює когорту тих, кому належить відроджувати українське село, модернізувати аграрний сектор, покращувати імідж господаря своєї землі». У рамках заходу відбувся заключний етап конкурсу «Кращий студент року», проводилися семінари, круглі столи, виставки, зустрічі з видатними вченими та працівниками агропромислового комплексу, дискотеки, концертні шоу-програми, візити до Житомирського національного агроекологічного університету, що виступив організатором заходу, екскурсії підприємствами Житомирщини, знайомство з їхньою роботою, дегустація продуктів, повідомляє Юлія ГУЗ, Житомир.
УГКЦ організовує міжконфесійний фест «Обнова»
19 травня у Вишневому, неподалік столиці, відбудеться фестиваль духовної й етнічної культури «Обнова». Організатори — однойменне молодіжне товариство (Київ) та Центр академічного душпастирства Київської архиєпархії УГКЦ. Однак подія має екуменічний характер. По-перше, захід розпочнеться міжконфесійною молитвою за українську молодь. А по-друге, його метою є створення відкритого простору для об’єднання молодих людей із різних християнських деномінацій. «Крім духовної опіки, наша Церква завжди була центром розвитку української культури як тут, так і за кордоном, — говорить голова Центру академічного душпастирства Київської архієпархії отець Володимир МАЛЬЧИН. — Протягом століть через монастирі й церковні школи вона виховувала культурних діячів і національних провідників, займалася видавничою справою, відкривала читальні, організовувала театри... Так і досі». У програмі свята — мистецькі майстер-класи, виставка-продаж виробів народних майстрів, дитячий майданчик, концерт з участю Марічки Бурмаки, Тараса Чубая, гурту «ТаРУТА» й інших. Це далеко не єдиний приклад того, що Українська греко-католицька церква рухається в ногу з молоддю і сама залишається молодою. Згадаймо хоча б масштабний рок-тур «З вірою і любов’ю», що з ініціативи Блаженнійшого Любомира (Гузара) відбувся 2009 року у дванадцяти містах. До слова, у своєму посланні з нагоди Дня молоді, який греко-католики відзначають щороку у Вербну неділю, Блаженнійший Святослав (Шевчук) зазначив: «Я щиро переконаний, що саме молодь допоможе нашій Церкві, вірні якої живуть в різних країнах чи навіть культурах, уникнути релігійного формалізму, натомість зробити її живою, завжди сучасною і зрозумілою для теперішньої людини», повідомляє Надія ТИСЯЧНА, «День».
Холодному Яру хочуть надати статус національного природного парку
Нещодавно на підтримку цієї ідеї активісти ресурсного центру «Анго», Національної скаутської організації «Пласт», «Екологічних ініціатив», молодіжного об’єднання «Здравіє» та Федерації спортивного туризму провели велопробіг. Водночас вони збирали підписи місцевих мешканців на підтримку цієї ініціативи. Кажуть, що за день зібрали близько 500 підписів. Холодний Яр охоплює понад 16 тисяч гектарів, але ця територія поділена між багатьма землекористувачами й землевласниками. Наразі немає єдиної структури, яка б опікувалася цим унікальним урочищем. Створення Національного природного парку забезпечить не лише охорону надзвичайно рідкісних червонокнижних видів рослин і тварин, а й позитивно вплине на розвиток туризму. Як розповів «Дню» керівник громадської організації «Анго» Анатолій Рекун, оргкомітет велопробігу вже подав клопотання про надання Холодноярському урочищу статусу Національного природного парку, звернувшись до Міністерства екології та природних ресурсів України. Більше того — вони вже отримали погодження міністерства. Тепер, за словами представника «Екологічних ініціатив» Ольги Галушко, треба отримати погодження землевласників і землекористувачів урочища. Активісти наголошують на потребі просвітницької роботи серед місцевих жителів. До речі, ініціатори захисту унікальних ресурсів Холодного Яру із 16 тисяч гектарів урочища пропонують створити парк лише на 8 тисячах гектарів, прагнучи повністю уникнути будь-яких незручностей для місцевих мешканців, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
Дзвінок фронтовому другу
9 травня на площі Слави в Києві зібралися жителі та гості столиці, щоб послухати святковий концерт, підготований «Київстар». На сцені — тільки працівники компанії. Вони читають вірші та співають фронтові пісні. В цей же час на площі волонтери компанії дарують ветеранам квіти та пропонують безкоштовно зателефонувати фронтовим друзям. Телеком-оператор уже кілька років поспіль проводить до Дня Перемоги акцію «Дзвінок фронтовому другу». Тому ветерани часто приходять із заздалегідь підготованими телефонними номерами рідних та друзів.