Україна дозволила постачання продукції дев’яти молочним підприємствам Білорусі
Державна ветеринарна і фітосанітарна служба України дозволила дев’яти білоруським молокопереробним підприємствам постачання продукції на український ринок. Як повідомляється на офіційному веб-сайті Держветфітослужби, таке рішення було прийнято на підставі домовленостей, досягнутих у ході засідання україно-білоруської комісії 3 травня поточного року. Право постачати продукцію в Україну, зокрема, отримали ВАТ «Рогачевський молочно-консервний комбінат»; «Мозирські молочні продукти», ВАТ «Молочні продукти»; «Агрокомбінат Снов», ВАТ «Савушкін продукт», ВАТ «Березовський сироварний комбінат»; ВАТ «Бабусин глечик», ВАТ «Беллакт», ВАТ «Щучинський маслосирзавод».
Міжнародний аеропорт «Львів» відновив роботу
Міжнародний аеропорт «Львів» ім. Данила Галицького після завершення реконструкції злітно-посадкової смуги вчора відновив роботу. В повідомленні аеропорту йдеться про те, що за підсумками реконструкції злітна смуга подовжена з 2510 до 3305 метрів. На смузі також встановлено сучасне світлосигнальне устаткування, інструментальну систему посадки ILS, метео- і радіосистеми. Таким чином, львівський аеропорт отримав II категорію Міжнародної організації цивільної авіації (ІСАО), що означає готовність приймати літаки в складних метеоумовах, коли горизонтальна видимість не перевищує 400 метрів. Крім того, після реконструкції львівський аеропорт може приймати літаки класу «D» і збільшити пропускну спроможність з восьми до двадцяти літаків на годину. Нині з аеропорту «Львів» здійснюють рейси 10 міжнародних і три українські авіакомпанії.
Депутати пропонують визнати машинобудування пріоритетною галуззю промисловості
Верховна Рада має намір звільнити на 2012 — 2019 роки від ввізного мита сировину, комплектуючі та інші товари, які використовують підприємства машинобудування для виготовлення продукції, яка потім піде на експорт. За прийняття в першому читанні законопроекту №9310 «Про визнання галузі машинобудування однією з пріоритетних у промисловості» проголосували 257 депутатів при 226 мінімально необхідних. Від мита також планується звільнити й товари, які машинобудівники (що виробляють продукцію на експорт) використовують для потреб розвитку. В законопроекті зазначено, що звільняти від ввізного мита передбачається тільки ті товари, які не виробляються підприємствами на території України, або якщо вони не відповідають міжнародним класифікаційним вимогам або вимогам замовників продукції (відповідно до контрактів). Проектом передбачається, що список та обсяги таких товарів (окрім підакцизних) щорічно затверджує Кабінет Міністрів згідно з укладеними підприємствами контрактами. Також пропонується встановити, що Кабмін формує список машинобудівних підприємств, які можуть отримати тимчасову державну підтримку. Законопроект також містить статтю, яка встановлює, що особливістю податкової політики, яка може застосовуватися для таких підприємств машинобудування, є зменшення ставки податку на прибуток, отриманий від реалізації продукції машинобудування на експорт. У пояснювальній записці необхідність прийняття проекту пояснюється потребою збільшити частку машинобудування в структурі ВВП.
Про графік руху та ціни на квитки в поїздах Hyundai повідомлять наприкінці тижня
Графік руху швидкісних поїздів Hyundai, а також вартість проїзду в них будуть відомі до кінця поточного тижня, повідомив генеральний директор Держадміністрації залізничного транспорту України Володимир Козак. «Явважаю, що на цьому тижні вже буде графік, а ціну квитків виставлять буквально в четвер-п’ятницю», — передбачив він. Козак також відзначив, що перші поїзди Hyundai вийдуть у рейс, починаючи з літнього графіка.