У Науковій бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка відбулася дискусія зі Стівеном Буше — автором есе «Маленький підручник політичної креативності: як вивільнити колективну сміливість». Ініціатори зустрічі — Французький інститут в Україні та «Альянс Франсез» м. Львова за програмою щорічної всесвітньої події — «Ніч ідей», яка присвячена обміну ідеями представників інтелігенції, науковців, художників, письменників, поетів, журналістів, студентів із 70 країн світу навколо спільної теми: «Уява при владі».
Стівен Буше — випускник Гарвардського університету та Інституту політичних досліджень у Парижі, консультант із політичної креативності, європейської політики у Лондоні, Брюсселі та Парижі, генеральний директор провідної французької онлайн-медіа групи concoGlobe.com, професор у Solvay Brussels School of Economics and Management Брюссельського вільного університету, автор низки досліджень та книжок, у тому числі «Think Tanks: мозок війни ідей» та «Революція водню: на шляху до чистої та ефективної енергії». Він був директором програми «Кліматична політика європейських держав» в Європейській кліматичній фундації. Великий послужний список гостя підтвердив його креативність і професійну ерудицію.
Співдискутантами Стівена Буше були: доценти кафедри філософії Львівського національного університету ім. І. Франка Андрій Дахній та Євген Ланюк, політолог, голова громадського об’єднання «Кримські переселенці» Рустем Еміралієв, культуролог Тарас Возняк. Відкрив подію директор «Альянс Франсез» у Львові Ніколя Фасіно. Модерував зустріч директор наукової бібліотеки ім. І. Франка, президент «Альянс Франсез» м. Львова Василь Кметь. Синхронний переклад здійснювала Ольга Кагало.
Стівен Буше лаконічно виклав концепцію книжки, головна мета якої — показати переваги демократії над тоталітаризмом, утвердити віру суспільства у можливість впливати на владу в ухваленні й реалізації важливих рішень. Оволодіння креативним мисленням широкого сегмента суспільства та політичного істеблішменту дає шанс для оптимального ефекту демократичної форми організації суспільного життя. Це складний і тривалий шлях утвердження демократії. На переконання С. Буше, найбільш реалістичний і здатний зруйнувати уявні, песимістичні погляди скептиків стосовно демократії. Такий підхід дає можливість кожному громадянину подолати свій страх і взяти відповідальність за життєво важливі процеси на себе і звести до мінімуму популізм політичних владних еліт. Тобто креативність стає містком порозуміння та відновлення довіри між владою і суспільством.
Ідея такого міжнародного діалогу була підказана гаслом маніфестантів, які 1968 р. у Парижі закликали: «Уяву до влади!» У книжці автор наводить переконливі приклади успішної організації суспільств за півстоліття...
Проект «Ніч ідей» з його інтернаціональною темою «Уява при владі» є важливою платформою єднання мислячих і небайдужих людей стосовно організації найбільш ефективного й гармонійного суспільства на засадах демократії: «Свобода. Рівність. Братерство», формування широкого міжнародного простору прибічників креативності й демократії на противагу тоталітаризму. Бо хоч демократія, як сказав класик, і недосконала, але іншого шляху людство не знайшло.