Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Приплив уваги»

Влада Києва анонсувала очистку басейну Дніпра
22 лютого, 2018 - 11:12

Небезпечні промислові об’єкти, забрудненість повітря вихлопними газами, а землі            — важкими металами, цвітіння води в Дніпрі та малих річках, поганий стан очисних споруд, загибель зелених насаджень — це невеликий перелік екологічних проблем Києва. Їх розв’язання потребує стратегічного планування та цільових програм.

Нещодавно в столиці силами державних та неурядових організацій створили «Екологічний атлас міста Києва» — щоб проаналізувати екологічний стан міського середовища і знайти шляхи розв’язання проблем.

Робота над покращенням довкілля у столиці тільки починається, адже до 2018 року тут не було окремого департаменту, який би займався питаннями екології. Також у Києві затвердили Водну стратегію до 2025 року. Над нею протягом майже року працювала група науковців і фахівців комунального господарства спільно з екологами та представниками громадських організацій. Крім цього, розроблена стратегія розвитку комунального об’єднання «Київзеленбуд» на період до 2021 року, планується створити Програму розвитку зелених зон столиці.

Чиновники запевняють, що велику увагу 2018 року приділятимуть очистці водних об’єктів Києва. І результати з очищення Дніпра та малих річок ми побачимо вже цього року.

«Цього року запроектовано для очистки десять об’єктів. Це озера, річка Коник, яка потребує активної роботи, бо цвітіння води таке, що вона помирає, а також річка Либідь, — розповідає Андрій МАЛЬОВАНИЙ, в.о. начальника управління екології та природних ресурсів КМДА.    — Либідь — одна з найважливіших правобережних артерій Дніпра. Торік ми провели велику роботу з розчистки однієї ділянки Либеді — в районі вулиці Саперно-Слобідської. На сьогодні розроблено техніко-економічне обґрунтування цих робіт для очистки і створення зон відпочинку в чотирьох районах Києва, де вона протікає. Водна стратегія також передбачає комплексні роботи та фінансування їх із міського бюджету із залученням приватних коштів, щоб системно покращити басейн Дніпра. Особливу увагу звертаємо на реконструкцію очисних споруд, яких є шість, бо наразі вони в не зовсім ефективному функціонуючому стані. 2017 року ми провели реконструкцію очисної споруди на масиві Харківський. Сподіваюся, окремий юридичний статус нашого управління винесе на вищий рівень ставлення міської влади до екологічних проблем».

Оксана МИКОЛЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: