Компанія-виробник найвідоміших у світі ляльок — Барбі — анонсувала нову колекцію іграшок під назвою «Жінки, що надихають». Це 17 ляльок, створених на честь успішних і відомих жінок минулого і сьогодення. Серед них — науковці, спортсменки, мисткині, танцівниці, журналістки, шеф-кухарі, акторки, режисерки. Ось американська льотчиця, перша жінка, яка перелетіла Атлантичний океан, Амелія Ергарт, фізик і математик NASA Кетрін Джонсон, а ось мексиканська художниця Фріда Кало, олімпійська чемпіонка Хлоя Кім, режисерка «Диво-жінки» Петті Дженкінс...
Представники компанії Mattel розповідають, що провели опитування серед мам дівчат і дізналися, що 86% матерів турбує питання, хто може стати рольовою моделлю для їхніх дочок. «Тому було вирішено запропонувати дівчатам образи з реального життя, які б надихали і нагадували про те, що дівчата можуть стати тими, ким забажають», — йдеться на офіційному сайті компанії. А ще виробник зосередився на різноманітті й кілька років тому почав випускати Барбі різного зросту, статури, відтінків шкіри, з різними зачісками.
Те, що легендарна лялька-білявка, яка живе красиво і безтурботно, змінюється — це крок уперед, вважають і батьки, і експерти з гендерної рівності. Тепер ляльки Барбі є дуже різними, вони займаються різними справами і будують кар’єру в різних сферах. Можна без проблем знайти Барбі, яка працює на будівництві, у лікарні, грає у футбол, займається йогою, рятує тварин у заповідниках, а не лише плаває в басейні і працює в кафе. А тепер дівчат ще надихатимуть реальні жінки, які змогли досягти поставлених цілей. З кожною лялькою в комплекті йтиме буклет з розповіддю про життя і досягнення жінки, що стала її прототипом.
І тут варто згадати численні біографії відомих жінок для дітей і підлітків. У світі вони давно й успішно пишуться і продаються, а в Україні почали з’являтися буквально минулого року. Це і переклади іноземних видань, і книжки українських авторів. Днями видавництво «Книголав» проанонсувало книжку Катерини Бабкіної і Марка Лівіна «Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків» — про видатних українок минулого та сьогодення. Видавництво «Видавництво» також анонсує вихід найближчим часом книжки «Це зробила вона» — про 50 українок, які досягли успіху в різних сферах. Українські автори працювали і над серією «Видатні особистості» від агентства «IPIO», серед її героїнь є Коко Шанель і Маргарет Тетчер.
З’являється і чимало перекладних книжок про відомих жінок. Наприклад, серія «Маленьким про великих» від видавничої групи «КМ-Букс», серія «Міранда» від Nebo BookLab Publishing. Видавництво Artbooks випустило книжку для дітей про Коко Шанель, а «Книголав» цього року видасть переклад світового бестселера «Історії на добраніч для бунтарок», збірку біографічних казок про успішних і видатних жінок з усього світу.
І ці книжки, і нова колекція Барбі дають дівчатам приклади для наслідування і натхнення. Вони дають розуміння, що варто повірити в себе і наполегливо працювати — і ти досягнеш успіху в будь-якій сфері, в будь-якій професії, яку обереш. У світі є місце і успішним чоловікам, й успішним жінкам.
«Коли я була маленькою, я хотіла бути героєм! — зізнається письменниця і правозахисниця Лариса ДЕНИСЕНКО. — Саме героєм, бо про героїнь писали замало. А це дуже важливо, щоб дитина легше себе ідентифікувала і була впевнена: розвиток та освіта не залежать від статі. І є багато неймовірних героїнь. Цьогоріч в Україні бум книжок, які надають історії нові барви — вплітають в неї жіночі голоси. І мене це неймовірно надихає. Іграшкова індустрія, культові ляльки змінюють профіль: не лише краля для змінного вбрання, а й героїня. Щоб з дитинства ми росли без стереотипних уявлень».