Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Рада ухвалила законопроект про стимулювання сімейних ферм

Експерт: «Важливою новацією документа є збільшення гарантійного внеску для учасників земельних торгів»
23 травня, 2018 - 10:56

Верховна Рада у вівторок ухвалила в першому читанні законопроект № 7060 — «Про стимулювання і розвиток сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності».

За відповідне рішення проголосували 230 народних депутатів при 226 необхідних.

«Ми з колегами підтримуємо обмеження, які запропоновано встановити законопроектом, на розпорядження і зміну цільового призначення земельної ділянки, безоплатно отриманого у власність або в оренду без аукціонів. Пропонується також встановити семирічну заборону на відчуження земельних ділянок під особисте селянське господарство, які отримані громадянами в порядку безоплатної приватизації; передачі їх у користування третім особам, зміни їхнього цільового призначення», — прокоментував рішення голова парламентського підкомітету з питань земельних відносин Олег КУЛІНІЧ на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, важливою новацією законопроекту є збільшення гарантійного внеску для учасників земельних торгів.

«Зараз багато випадків, коли учасник аукціону пропонує захмарну орендну плату, виграє аукціон, а потім відмовляється її платити. Тому збільшення гарантійного внеску має скоротити факти таких зловживань», — зазначив Кулініч.

4 вересня 2017 року у Верховній Раді було зареєстровано законопроект, який скасовує безоплатну приватизацію землі сільськогосподарського призначення для ведення особистого господарства, а замість цього запроваджує аукціони з передачі земельних ділянок в оренду з правом викупу.

Право безоплатної приватизації земель для ведення особистого господарства автори законопроекту пропонують залишити за працівниками соціальної сфери, які працюють у сільській місцевості, ветеранами війни і власниками будівель, розташованих на земельній ділянці. При цьому документ дозволяє для ведення городництва поза аукціонами передавати в оренду не більше ніж 0,6 га землі.

Законопроектом також запропоновано підвищити в десять разів розмір гарантійного внеску, який стягується з учасників аукціонів із придбання права на оренду землі.

Проект закону передбачає скорочення земельної ділянки, який можна безоплатно приватизувати для ведення особистого господарства — до 1 га з 2 га. Крім того, документ забороняє протягом семи років змінювати цільове призначення землі, яка безоплатно передана державою для особистого користування.

Законопроектом також визначається перелік осіб, які мають право на безоплатну приватизацію землі для ведення особистого господарства: учасники бойових дій та працівники соціальної сфери села.

Алла ДУБРОВИК-РОХОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: