Два тижні тому депутати Київради відхилили проект Сергія Гусовського, вже прийнятий за основу. На пленарне засідання 21 червня винесли «компромісний» проект рішення, за яким треба розробити альтернативне укріплення об’єкту (замість бетонної плити, яка знищила б усі знахідки), протягом шести місяців відновити розкопки, а протягом трьох місяців після їх завершення організувати відкритий міжнародний конкурс із музеєфікації знахідок та організації публічного простору на площі. Рішення також забороняє змінювати власника та цільове призначення ділянок над розкопками до завершення конкурсу. Нині власником землі є київська громада.
Ввечері 20 червня активісти організували на площі пікет, демонтували ворота, зайняли територію будівельного майданчика. Вони провели ніч у палатках на площі, а вранці вирушили до будівлі Київради, яку охороняло надто багато силовиків.
Як і в попередні рази, обговорення проекту було напруженим. Правку Тетяни Меліхової (ВО «Батьківщина») про припинення інвестиційного договору та її перефразовані іншими депутатами варіації ставили на голосування кілька разів, але усі їх відхилили. Мер Києва Віталій КЛИЧКО протягом засідання висловлювався доволі різко: «Інвестор, яким би він не був, вклав за зобов’язаннями кошти в реконструкцію Поштової. Якщо зараз розірвати договір, доведеться повертати сотні мільйонів, а у кого вони є? Крім того, через неукріплені конструкції площа може обвалитися і постраждають звичайні люди. Хто хоче взяти на себе відповідальність за це?»
«Мінімум півмільярда ми повинні будемо компенсувати інвестору, ще мінімум півмільярда вкласти у подальші роботи, — перераховував Кличко. — Мільярд гривень — це десять дитсадків, стільки ж шкіл. Наше завдання — змусити інвестора виконати свої зобов’язання і реалізувати проект». Про який саме проект йдеться, міський голова не уточнив. У рішенні записано не чітке формулювання «музей», а абстрактне «публічний простір». Деякі депутати побачили у цьому загрозу, наголосивши, що забудовники дуже часто не дотримуються приписів про заборону будівництва чи зміни призначення ділянки. Тож таке рішення може і не вберегти Поштову від ТРЦ.
Врешті 68 депутатів проголосували «за», «проти» — 24 депутати зі «Свободи» та «Батьківщини». Активісти оцінили ухвалене рішення як «злив» ідеї підземного музею. Зокрема, Аннабелла МОРІНА, засновниця громадського руху «Почайна», відреагувала таким дописом у «Фейсбуці»: «Київрада тільки що проголосувала договірний проект по Поштовій, яким не передбачено припинення «інвестиційного договору» на будівництво торгового центру і створення повноцінного Музею. (...) У річницю хрещення депутати віддали святиню на поталу фірмі завгоспа Януковича. Місце хрещення, історичну гавань. (...) До прийняття цього рішення, до повернення площі місту — оголошую голодування».
«День» стежить за розвитком подій.