«Вперше в історії незалежної України офіційно затвердили документ, який передбачає комплексний підхід до змін у медичній освіті. Це дасть змогу в найближчі десять років втілити фундаментальні зміни і повністю змінити підхід до відбору, навчання та професійного становлення українських медиків», — наголошують на сайті Міністерства охорони здоров’я.
Стратегія — це покрокова інструкція на десять років, яка, зазначають у МОЗ, надасть можливість здійснити докорінні, а не номінальні перетворення в медичній освіті. Документ враховує сучасний стан медичної освіти в Україні: власне, першим етапом його підготовки було визначення кількісних та якісних показників нинішнього рівня медосвіти, зокрема, було проведено 15 фокус-груп у різних регіонах України.
Головною метою стратегії в МОЗ називають підвищення конкурентоспроможності вищої медичної освіти і внаслідок цього — підвищення якості надання медичних послуг. Основним завданням стратегії є зміна таких напрямків:
• підвищення якості вищої медичної освіти;
• якісна зміна післядипломної освіти;
• ефективне фінансування та управління медичних університетів;
• зміна академічної культури;
• розвиток наукових досліджень.
Докладно про кожен напрямок можна прочитати за посиланням на сайті МОЗ.
З ухваленням стратегії Мінздоров’я обіцяє продовжити якісні зміни у вищій медичній освіті, наприклад, найближчим часом планується запровадити безперервний професійний розвиток і нову модель інтернатури.
У межах розвитку медичної освіти вже втілено кілька кроків. Так, підвищено поріг для вступу в медичні виші, впроваджено Єдиний державний кваліфікаційний іспит, який студенти вперше складуть цього року, а 15 березня відбудеться міжнародне моніторингове дослідження якості вищої медичної освіти.