2019 рік особливий для мене. В Україні пройдуть вибори президента, на яких я вперше маю право голосувати. Таких як я кілька мільйонів. З одного боку, я відчуваю трепет і хвилювання від того, що мій голос здатен вплинути на історію цілої країни. І водночас велику відповідальність за свій вибір.
Останнім часом серед свого оточення я постійно чую роздуми: йти голосувати чи ні, за кого з кандидатів віддати свій голос.
Якщо пригадати всі минулі вибори в Україні, то чітко розумієш, що кожен голос виборця – це інвестиція перш за все у своїх нащадків. Згадайте 1999 рік, який став рубіконом для нашої країни. Тоді теж багато людей вирішили, що їхній голос нічого не вартий. За ті помилки сотні українців загинули на Майдані і тисячі продовжують гинути на сході України. Не можна недооцінювати свою роль у суспільстві.
Щоб не повторити помилки минулого, варто ретельно ознайомитися з програмами всіх кандидатів. Їх багато, але не можна виокремити якісь із них лише тому, що їхні автори постійно блимають на екранах смартфону чи ноутбука. А ще усвідомте, що лозунги “все буде чьотко” або “все буде зашибісь” залишаться лише лозунгами, якщо вони не будуть підкріплені політичною та економічною стабільністю в країні.
Також не зловживайте правилом “хай залишається все так, як є”. Кожної хвилини світ змінюється, і ми у ньому також. Завжди прагніть до інновацій та змін на краще. Водночас це не означає, що все нове обов’язково краще. Не може людина прийти умовно “з вулиці” і стати одразу президентом, не маючи жодного досвіду у політиці. Одна справа грати, інша – бути.
Кожного дня з різних джерел мене “зомбують”, що варто голосувати за того, хто має шанс на перемогу. Але мені байдуже, чи має цей кандидат наразі високі рейтинги. Бути громадянином країни – це мати сміливість взяти на себе відповідальність за дії, які ти робиш.
Я розумію, що у молоді часто недостатньо життєвого досвіду. Ми можемо багато чого не знати, нам треба багато чому навчитися та багато що усвідомити. Але наша країна нам не байдужа. Ми хочемо жити і працювати в Україні. Тому право голосувати є рушійною силою для кожного з нас.
Я вірю, що кожен українець поставиться відповідально до виборів-2019 та віддасть свій голос за незалежну сильну та єдину Україну.
P.S. Не будуйте ілюзій. В інших країнах ситуація така сама. Там теж низька явка молоді на вибори, але держави активно намагаються виправити це різними способами.
Наприклад, у Бельгії громадянин, який не голосує, наражається на штрафи, а ігнорування чотирьох виборів поспіль тягне за собою втрату права голосу на 10 років.
У Естонії запровадили інтернет голосування. Так на парламентських виборах у ці вихідні чверть населення Естонії проголосувало через інтернет.