Форум «Натхнення» відбуватиметься з ініціативи Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого за підтримки Міністерства культури, «INTECO» і фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» й під егідою Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.
— Театральне мистецтво не знає кордонів. Спілкування між митцями різних країн — це обмін досвідом, розширення творчих горизонтів і завжди пошуки нового слова. Мистецький діалог триває. Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого вже втретє відчиняє свої двері для театральної молоді з усіх куточків світу, — зазначив Олексій БЕЗГІН, ректор КНУТКіТ. — На сценічних майданчиках зустрінуться молоді митці з Болгарії, Вірменії, Іраку, Китаю, Мексики, Молдови, Румунії, Словаччини, Польщі, Португалії й Угорщини. Нашу країну на фестивалі презентуватимуть Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, Львівський національний університет ім. І. Франка й Ужгородський коледж культури і мистецтв. У рамках фестивалю його учасники представлять свої кращі творчі програми, які передбачають показ спектаклів, окремих уривків із вистав і проведення майстер-класів. Також заплановано серію круглих столів, присвячених широкому колу проблем розвитку театру й мистецької освіти. Фестиваль «Натхнення» — це спеціалізований культурно-мистецький захід, який репрезентує творчі досягнення театральних шкіл різних країн світу й націлений на формування високої професійної майстерності серед студентської молоді, на заохочення її до кращих традицій і надбань світової культурної спадщини, на широкий обмін досягненнями в галузі мистецької освіти й ознайомлення з новаціями професійної підготовки майбутніх майстрів сцени.
Про деякі вистави, які побачать кияни, розказав «Дню» помічник ректора КНУТКіТ Олександр ПАХАРЧУК:
— Відкриє форум Львівський національний університет ім. І. Франка драмою Винниченка «Натусь». Гості зі Словаччини (Академія мистецтв м. Банска Бистріца) запросить глядачів на комедію Мірослава Горнічека «Двоє полонених чоловіків», у якій режисер Сільвія Зеймерова поєднала чеський розмовний гумор з елементами італійської комедії дель арте. Академія музики, театру та образотворчого мистецтва (м. Кишинів, Молдова) звернулася до болючої теми — «Жінка і війна» — і покаже сценічну драму Матея Вішнека «Жінка як поле битви в Боснійській війні». Танцювально-пластичний спектакль «Середньовічні мініатюри» Римми Піпоян покаже Єреванський державний інститут театру і кіно (Вірменія). 28 березня наш КНУТКіТ представить мозаїку за чеховськими оповіданнями «Побачення хоча і відбулось, але...» Режисери Юрій Висоцький і Наталя Парубчинська поєднали відвертий фарс, приховану іронію й оголений драматизм. Ця постановка дає змогу акторам-початківцям виявити різні грані свого обдарування. 29 березня наш виш покаже драму Едни Мазії «Ігри на задньому дворі» (режисер О. Котлер). Ця оповідь про молодь адресована тим, хто вступає у велике життя й зустрічає на своєму шляху складнощі й випробування. Герої опиняються то в ролі... Щепідсудних, то в ролі суддів... Я впевнений, що цікавими для глядачів стануть роботи, які представлять колективи з Іраку, Мексики, Португалії, Польщі, Угорщини, Китаю, Румунії.