Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Алегорична Богиня Петра Лебединця

Відомий художник-абстракціоніст присвятив серію робіт зображенню Жінки
16 березня, 2012 - 00:00
ПЕТРО ЛЕБЕДИНЕЦЬ «АЛЕГОРІЯ № 6» / ФОТОРЕПРОДУКЦІЮ НАДАНО ГАЛЕРЕЄЮ «МИСТЕЦЬКА ЗБІРКА»

У галереї «Мистецька збірка» відкрилася виставка відомого українського художника-абстракціоніста Петра Лебединця. Представлена колекція має назву «Алегорія» та являє собою цикл із 12 картин, чільною постаттю кожної з яких виступає жінка. Власних імен полотна цієї серії не мають — лише номери. Як зазначає автор, усі картини розкривають одну й ту саму тему — тому і назва спільна. На більшості полотен ми бачимо абстрактні зображення із символічним підтекстом — пластична, граціозна фігура замріяної Жінки-богині на тлі гір чи хмар. Кожна картина водночас являє собою також самостійний твір з особливим пластичним та кольоровим вирішенням і «главу» в історії під назвою «Алегорія». Вітчизняні поціновувачі здебільшого знають Лебединця як майстра абстрактного живопису, проте фігуратив у його творчості також не новий:

— Ця тема постійно звучить у моїй творчості, просто так склалося, що на виставках я частіше презентую абстрактний живопис. Осмислення жінки в мистецтві — це завжди актуальна тема, починаючи від найдавніших часів і до сьогодні, — розповідає автор експозиції Петро ЛЕБЕДИНЕЦЬ.

А от джерело натхнення митець вирішив приховати від цікавих, адже, каже він, це належить до надто інтимного, «таємниці творчості». Під час роботи над картиною, а згодом під час експозиції автор хоче, щоби глядач знаходив у ній щось своє і не був «прив’язаний» до авторської ідеї. Як розповів Лебединець, паралельно з цією колекцією він працював над серією інших робіт, загалом робота над «Алегорією» тривала близько року.

Виставка відкрилася 7 березня, проте автор наголошує, що дату було обрано випадково і не він приурочував експозицію своїх робіт до святкування Міжнародного жіночого дня.

— Лебединець, як на мене, сьогодні — один з найкращих українських художників. Якщо говорити «формальною» мовою, цю колекцію вирізняє хороша подача пластики людського тіла, чудові кольорові рішення, вдалий формат полотен. Він поставив свої знахідки на платформу гуманістичних пошуків. Жінка — це вічна тема в мистецтві, і він з нею майстерно впорався, — зазначає арт-критик Дмитро КОРСУНЬ. — Раніше, в 1990-х роках, він уже звертався до цієї теми, потім поринув у формальний пошук і зараз повернувся до цього питання, вже збагачений новим досвідом, знаннями й уміннями.

Виставку «Алегорія» відкрито в галереї «Мистецька збірка» до 25 березня.

Євгенія ПОДОБНА
Газета: