Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Цікаві вібрації

У Львові представили доробок народного художника Петра Сипняка
11 грудня, 2019 - 10:27

Експозицію «Ораторія кольору» демонструють в арт-галереї «Мадам Пальмгрен», що на вул. Івана Федорова, 8.  Цей показ завершує ювілейний, 60-й з дня народження Петра Михайловича, рік.

Народився художник 29 січня 1959-го в селі Лани, що на Івано-Франківщині. Мистецького фаху вчився у Львівському інституті декоративно-прикладного мистецтва (тепер — Академія мистецтв). Живе і працює у Львові. Член Національної спілки художників України.

Виставляється з початку 1980-х — і в Україні, і за кордоном (у Німеччині, Бельгії, Польщі, Болгарії, Словаччині, Італії, Франції, Нідерландах, Греції, Китаї та США). 

Доробок митця — кілька тисяч полотен, що їх демонстрували на 35-ти персональних виставках. Залюбки бере участь у колективних експозиціях. І дуже-дуже часто прізвище Майстра фігурує під час організації благодійних заходів, за що Петрові Сипняку величезна подяка і шана.

Творчість мистця багатогранна.

Твори дуже впізнавані — їх справді ніколи не сплутаєш з роботами інших художників.

Широко відомий, зокрема, серіями «Вертепи» та «Чумаки», картинами на релігійну тематику, великими пейзажними циклами, видами Львова, Праги, Парижа, Венеції та Рима, жанровими сценками.

Сам Майстер так говорить про тематику своїх робіт: «Мені нудно, нецікаво затримуватись на чомусь одному. Завжди шукаю — і нові сюжети, і нові  технічні можливості».

Також каже, що дуже любить працювати з фактурним мазком, бо фарба, густо лягаючи на полотно, створює дуже цікаві вібрації. А це означає, що картина, залежно від світла, кожного разу виглядає по-іншому. Крім того, додає художник, використовуючи фактуру, лише незначними нюансами одного кольору можна досягти об’ємного зображення.

Розповідає, що ніколи не мав тривалих перерв у роботі: «Кілька днів без малювання, і в душі з’являється дискомфорт, невдоволення. Я щасливий, що кожен прожитий мною день залишається в картинах».

Називає Майстер й дві обов’язкові складові, без яких мистецтва ніколи не може бути, — технічна досконалість і чітке розуміння ідеї твору.

Оглянути різножанрові полотна Петра Сипняка в галереї «Мадам Пальмгрен», оцінити їх технічну досконалість, відчути тепло чи холод повітря, гру сонячних відблисків, свіжість ранку, радість весняного цвітіння, буйність літа, ностальгію осені і сум холодної зими, спробувати вдатися до чумакування і подумки поринути в от-от вертеп, звісно ж, погортати альбом-ораторію-звіт Майстра за останні десять років встигнуть всі охочі — виставка «Ораторія кольору» триватиме до 15 грудня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів, фото авторки
Газета: 
Рубрика: