Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Позитивна динаміка та ложка дьогтю

МОЗ звітує про покращення епідситуації, а в регіонах бунтують медики
27 травня, 2020 - 19:31
ФОТО З ФЕЙСБУК-СТОРІНКИ ВОЛОДИМИРА ЧИСТИЛІНА

У Міністерстві охороні здоров’я відзначають, що більшість регіонів готові до другого етапу послаблення карантину. До уваги беруть кілька показників: кількість нових випадків COVID-19 за останні сім днів на 100 тисяч  населення, або ж інцидентність, також завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, та середню кількість тестувань.

Наразі ситуація тривожна лише в кількох регіонах. Так, у Волинській області інцидентність становить 13,4%, на Закарпатті — 14,5%, на Львівщині — 12,2%, у Рівненській області — 25,6% і в Чернівецькій — 38,6%. Заповненість ліжок станом на 27 травня становила  менше, ніж 50%. Загалом за минулу добу було зафіксовано 321 випадок захворювань на коронавірус. Наразі в Україні 21905 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 658 летальних, 7995 пацієнтів одужало.

Це позитивна динаміка, але, як кажуть самі медики, розслаблятися зарано. Тим паче, що значна частина хворих на коронавірус — це медперсонал. Мінздоров’я запевняє, що робить усе можливе для захисту лікарів, закуповує індивідуальні засоби захисту та перевіряє, як медики дотримуються санітарних норм. Утім, ситуація в регіонах свідчить, що все не так райдужно, як описує міністерство.

Учора головний лікар Харківської обласної клінічної інфекційної лікарні Павло Нартов під час власної пресконференції розповів про ситуацію у закладі: на всю лікарню працює один анестезіолог, одна медсестра виконує роботу за двох, кількість хворих зросла в рази, персонал іде на лікарняні через коронавірус, а запаси ліків на межі. До речі, головлікар теж зараз лікується від COVID-19. Про складну ситуацію у закладі медик розповідав у місцевих ЗМІ ще місяць тому. Також нарікав, що вирішити проблеми не можуть через обмежені фінансові ресурси.

Разом з тим голова Харківської ОДА Олексій Кучер напередодні заявив, що у ситуації винні керівник закладу та директор департаменту охорони здоров’я Вадим Іванніков. Зокрема, неефективно використовують гроші, котра має лікарня на своєму рахунку. Та за словами Павла Нартова,  лікарня отримала на рік півтора мільйони гривень. Кошти надходять закладу частинами. «Виходить, що з цих півтора мільйонів лікарня може в місяць витрачати одну дев’яту частину, 160 тисяч гривень, — коментував у ЗМІ головлікар. — Це ліки, витратні матеріали, кисень. У нас в лікарні немає цих півтора мільйона відразу».

Зараз медзаклад готує пояснювальну записку про свій кошторис та потреби. Тим часом у МОЗ харківський конфлікт не помічають.

Підготувала Інна ЛИХОВИД, «День»
Газета: 
Рубрика: