«Дайте ринкам спокій!»...
Близько 300 підприємців столичного ринку «Юність» та інших ринків Києва, озброївшись прапорами та плакатами з написами «Дайте ринкам жити!», «Не чіпайте наші робочі місця!», учора пікетували Адміністрацію Президента України. Учасники акції звинувачують місцевих чиновників у корупції та захопленні їхніх робочих місць і вимагають припинити «злочинні махінації». На знак протесту вони влаштували перформанс, демонструючи, як «вчорашні злочинці замінили бейсбольні битки на депутатські мандати». Нагадаємо, 20 лютого в Києві біля ринку «Юність» працівники комунального підприємства «Київблагоустрій» розпочали демонтаж тимчасових споруд товариства з обмеженою відповідальністю «Лівадія груп». Адміністрація Деснянського району на своєму веб-порталі повідомила, що рішення про демонтаж торговельного ряду ухвалило Головне управління благоустрою Києва. Під знесення, відповідно до повідомлення, мали піти 163 робочі місця. Та вже вчора офіційний портал столичної влади повідомив, що «Київблагоустрій» призупинив демонтаж кіосків — до повного з’ясування обставин. Від усних коментарів влада району та Київська міська державна адміністрація поки що відмовляються, повідомляє Алла ДУБРОВИК, «День».
Пілотний проект «Цікава Житомирщина»
Відомий житомирський краєзнавець Георгій Мокрицький презентував дві книжки, які недавно побачили світ, — перший том ілюстрованої туристичної енциклопедії «Цікава Житомирщина» та науково-довідникове краєзнавче видання «Пам’ятки монументального мистецтва Житомирщини». Як зазначив Г.Мокрицький на зібранні, разом із Програмою розвитку туризму в Житомирській області на 2010-2015 роки (розробленою ним у співпраці з головою обласної громадської організації Союз краєзнавців «Патріот» Сергієм Дехтяренком, «День» про неї писав) пропоновані видання належать до пілотного проекту «Цікава Житомирщина». Акцію започатковано очолюваним Г.Мокрицьким видавництвом «Волинь», в її рамках заплановано випустити ще три томи згаданої туристичної енциклопедії, а також видати путівник по Житомирщині. Книжки з’явилися в результаті численних експедицій Г. Мокрицького територією області (здійснених особисто і разом з іншими краєзнавцями). Перший том туристичної енциклопедії являє собою лаконічний опис певного місця чи пам’ятки із зазначенням культурної, історичної чи природної цінності об’єкта. Кошти на друк, 32 тис. грн (наклад — 2000 примірників), дала Житомирська обласна рада в рамках підтримки соціально значущих видань. За словами Г. Мокрицького, загалом в області близько 6-7 тисяч цікавих об’єктів, і не менш як 60 із них можна зарахувати до топ-класу. Видання книжки «Пам’ятки монументального мистецтва Житомирщини» підтримало Українське товариство охорони пам’яток історії та культури, яке дало 20 тис. грн (наклад — 300 примірників). Автори книжки — 27 науковців, краєзнавців та інших фахівців. Редактором і упорядником виступив Г. Мокрицький, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День», Житомир.
На Волині хочуть пам’ятник... козакові Мамаю
Цю ідею, із якою виступив директор Музею історії сільського господарства Волині — скансену в Рокинях — Олександр Середюк, уже розглядали на засіданні постійної комісії з питань духовності, релігій, освіти і науки, культури Волинської обласної ради. Уже є й проект і гіпсова композиція пам’ятника, а дирекція скансену дібрала й камінь. Коштуватиме він щонайменше 55 тисяч гривень, та наразі в обласної ради просять хоча б 20 тисяч. Однак коштів на спорудження пам’ятників цього року не передбачено. Тому начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Володимир Лисюк рекомендував авторові ідеї організувати збір коштів серед інтелігенції краю, громадськості, працівників освіти, культури і нагадав, що саме так у Луцьку відкрили бронзове погруддя Олені Пчілці біля обласної універсальної бібліотеки, котра має її ім’я. Але ідею пам’ятника матері Лесі Українки підтримала й місцева газета «Віче-інформ», котра стала й інформаційним, і матеріальним спонсором ідеї, інтелігенція та бізнесмени краю. Проте якщо взяти до уваги те, що й на пам’ятник Степанові Бандері в Луцьку досі зібрано мізер, то ідея з козаком Мамаєм, швидше за все, приречена на провал. Однак депутатська комісія таки рекомендувала винести питання про збір коштів на сесію обласної ради, повідомляє Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк.