Завтра на спецаукціоні продадуть 3,9 тисячі тонн зрідженого газу
Найбільші нафтогазовидобувні компанії країни «Укргазвидобування» й «Укрнафта» 22 лютого виставлять на спеціалізований аукціон для потреб населення 3,935 тисячі тонн зрідженого газу (марки СПБТ), говориться в повідомленні, опублікованому в газеті «Урядовий кур’єр». Зокрема, «Укргазвидобування» запропонує на майданчику «Української аграрної біржі» (Київ) 1,328 тисячі тонн СПБТ, «Укрнафта» — 2,607 тисячі тонн. Стартова вартість палива — 2,130 гривень за тонну (з ПДВ).
Кабмін затвердив порядок використання бюджетних коштів для підтримки АПК
Кабінет Міністрів України затвердив порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на 2012 рік для фінансової підтримки заходів у агропромисловому комплексі. Відповідну постанову № 104 від 13 лютого розміщено на сайті уряду. Згідно з документом, держкошти будуть використані для створення й забезпечення резервного запасу сортового й гібридного насіння, держпідтримки сільськогосподарської дорадчої служби, а також здійснення заходів для охорони й захисту, раціонального використання лісів, наданих у постійне користування агропромисловим підприємствам. Окрім цього в документі зазначено, що бюджетні кошти будуть спрямовані на часткове відшкодування суб’єктам господарювання вартості будівництва й реконструкції тваринницьких ферм, комплексів і підприємств з виробництва комбікормів; фінансування заходів для захисту, відновлення й підвищення родючості грунтів; підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів; часткове відшкодування вартості будівництва нових тепличних комплексів, а також виконання програми селекції в тваринництві й птахівництві на підприємствах АПК. Згідно з держбюджетом на 2012 рік, на фінансову підтримку АПК передбачено виділення 8,20634 мільярда гривень, зокрема 4,45158 мільярда гривень із загального фонду.
«Хлібний» порт нарощує контейнерні потужності
У Херсоні планують облаштувати зовнішній рейд для проведення довантаження великотоннажних суден. Це дозволить Херсонському портові збільшити навантаження на великотоннажних судах, які не можуть бути максимально завантажені в самому порту через недостатню глибину підхідного морського каналу. Первісне завантаження суден здійснюватиметься в порту, а довантаження — в районі Тендрівської коси. Із реалізацією цього проекту порт отримає додаткові обсяги зернових вантажів, мінеральних добрив, коксу, а також забезпечить завантаження власних засобів плавмеханізаціі. «За попередніми розрахунками, додатковий дохід від реалізації цього проекту може досягати 40 мільйонів гривень на рік», — уточнив заступник начальника порту з комерційної діяльності Дмитро Москаленко. «Херсонський порт завжди вважався хлібним портом, — підкреслив Москаленко. — За підсумками минулого року, загальний обсяг перевалки хлібних вантажів склав один мільйон 160 тисяч тонн, що на 155 тисяч більше, ніж у попередньому році. Зараз перед нами поставлене завдання добудувати і вже нинішнього року ввести в експлуатацію сучасний комплекс з перевалки зерна, розрахований на одночасне зберігання 25 тисяч тонн зернових». Ключове значення для підприємства має також будівництво нового контейнерного термінала, який дозволить збільшити контейнерні потужності порту до 450 тис. TEU на рік. Завдяки реалізації цього проекту ХМТП може стати одним із провідних контейнерних вузлів України, повідомляє Софія СЕРЕБРЯКОВА, Херсон.
Держземагентство підтримало запровадження 1% збору за користування сільгоспземлею
Державне агентство із земельних ресурсів (Держземагентство) підтримує пропоноване запровадження збору за користування землею сільгосппризначення у розмірі 1% від її нормативної грошової оцінки, повідомила прес-служба відомства із посиланням на його голову Сергія Тимченко. За його словами, зареєстрований у Верховній Раді законопроект №10051 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збору за користування земельними ділянками сільськогосподарського призначення» в разі його прийняття стане основою системної роботи з підтримання села і його мешканців. Нагадаємо, законопроект зареєстрований у парламенті 15 лютого. Його автор, голова комітету ВР з питань аграрної політики і земельних стосунків Григорій Калетник, пропонує розширити доходи місцевих бюджетів за рахунок запровадження збору за користування земельними ділянками сільгосппризначення у розмірі 1% від нормативної грошової оцінки землі. Згідно із законопроектом, платниками збору є власники й орендарі сільгоспземель, які ведуть товарне сільськогосподарське виробництво. За розрахунками розробників законопроекту, запровадження збору дасть змогу місцевим бюджетам щороку отримувати 3,5—4,5 мільярда гривень на фінансування розвитку сільської місцевості.