Понад 70 українських шкіл, з жовтня до середини грудня, беруть участь у німецько-українському проєкті «Молодь дебатує», який цього року присвячений проблемі екології Дніпра та водного середовища країни. Школи-учасники вивчають питання промислового забруднення водного середовища і руйнування прибережних зон, жахливих наслідків забруднення води для флори та фауни, розбираються у проблемі якості питної води та загрози її нестачі, питаннях кліматичної політики, ідеться в інформації, що надійшла на адресу «Дня» координаторки проєкту з питань зв’язків з громадськістю Юлії Стець.
Школи у 20 регіонах України, включно з тими, що знаходяться в районі басейну Дніпра і притоків, беруть участь у вимірюванні якості води, проводять дослідницькі експедиції, а також відвідують онлайн лекції з представниками профільних держустанов та інститутів. За підсумком цієї роботи у середині грудня школярі зустрінуться на освітніх дебатах, які побудовані за методикою «Jugend debattiert», що успішно розвивається в Німеччині на загальнодержавному рівні вже понад десять років.
Серед міст, в яких школи долучились до проєкту: Київ, Харків, Львів, Одеса, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Полтава, Черкаси, Чернігів, Миколаїв, Суми, Херсон, Бердянськ, Краматорськ, Слов’янськ, Старобільськ, Білозерське, Вінниця, Житомир, Конотоп, Хмельницький, Кропивницький, Кам’янець-Подільський, Тернопіль, Дрогобич.
Так, на Вінниччині учні 8 — 11 класів трьох вінницьких шкіл — Якушинецької та міста Хмільник, відвідали Сабарівську ГЕС, а також побачили, як перевіряють якість води в річці Південний Буг. На березі Сіверського Дінця пройшли дві зустрічі для школярів Придінців’я та Краматорська зі спеціалістами Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів. Школярі дізнались про маловоддя регіону, вплив щоденних звичок населення на водні ресурси, раціональне водокористування в умовах кліматичних змін. У місті Дніпро в рамках проєкту розпочалась серія міні-експедицій «Берегами Дніпра». До середини грудня заплановано чимало інших заходів.