30 січня у Південній Пальмірі відкриється II фестиваль «Зимовий променад в Одеській опері-2021», що триватиме до 28 лютого.
— Ми живимо у часи викликів і тому дуже важливо розуміти, що музика, театр, мистецтво — це ті універсальні «ліки», що можуть гармонізувати бурхливий простір, в якому опинилось людство під час пандемії. Фестиваль, що ми зробили зараз — є нашою соціальною місією: привернути увагу до важливості мистецтва, — каже художня керівниця фесту, генеральна директорка театру Надія БАБІЧ. — Протягом місяця Одеська опера, працюючи і по репертуарній афіші, представить шість унікальних подій, які зацікавлять шанувальників театрального мистецтва.
Відкриється фестиваль резонансним спектаклем La Traviata Дж. Верді у постановці головного режисера театру Євгена Лавренчука і диригента-постановника В’ячеслава Чернухо-Воліча. Прем’єра 210-го сезону, La Traviata, — вже стала переможцем фестивалю-премії «ГРА» у категорії «найкраща музична вистава» і першою саме оперною виставою, що отримала престижну театральну Премію ім. Леся Курбаса. Наразі, вистава номінована на Шевченківську премію і пройшла у 3-й тур.
31 січня в програмі прем’єра — балет «Лускунчик» П. Чайковського, яка вже стала окрасою репертуару Одеського театру. Балет, поставлений диригентом В’ячеславом Чернухо-Волічем та хореографом Сергієм Бондуром і під час новорічних та різдвяних свят збирав аншлаги.
5 лютого — балет «Маскарад» Арама Хачатуряна — один з найулюбленіших балетів як у виконавців, так і у глядачів (диригент — Віталій Ковальчук, хореограф — Гаррі Севоян).
— 6 лютого в рамках фестивалю виступить хор Оперного театру, який представить пошанувачам класичної музики концертну програму «Хоровий вернісаж. Класична спадщина», — розказує головний хормейстер Валерій РЕГРУТ. — Ця подія відкриє цикл вечорів, в яких оперний хор буде представлений як самостійна концертна одиниця. Головна мета проєкту — показати розмаїття хорової музики різних жанрів і епох, від оперної і кантатно-ораторіальної до а капельної духовної музики малих форм. У програмі першого концерту «Класична спадщина» прозвучить «Коронаційна меса» В.-А. Моцарта в першому відділенні і кращі хорові сцени з опер Дж. Верді, Ж. Бізе, П. Масканьї за участі провідних солістів театру у другому відділенні.
14 лютого, до Дня закоханих — концерт «Romeo and Juliet. Вічна історія кохання». В програмі: сюїта з балету «Ромео і Джульєтта» Сергія Прокоф’єва, фрагменти з опери «Ромео і Джульєтта» Шарля Гуно, увертюра-фантазія «Ромео і Джульєтта» Петра Чайковського за участі оркестру і провідних солістів театру (диригент — В’ячеслав Чернухо-Воліч, режисер — Павло Кошка).
Закриття фестивалю відбудеться 28 лютого прем’єрою опери «Шукачі перлів» Жоржа Бізе (концертне виконання). Опера вперше звучатиме на сцені Одеської опери. Диригент-постановник — В’ячеслав Чернухо-Воліч, диригент — Віталій Ковальчук, режисер-постановник — Павло Кошка, хормейстер — Валерій Регрут, художник — Ігор Анісенко.
— Коли ми планували цей фестиваль, головною ідеєю було зробити життя одеситів наповненим цікавими творчими подіями, — підсумовує автор та музичний керівник фесту, головний диригент театру В’ячеслав ЧЕРНУХО-ВОЛІЧ. — Ця ідея панує і в цьому сезоні. На фестивалі кожен може вибрати для себе щось особливе — тут і концертне виконання опери Жоржа Бізе «Шукачі перлів», і симфонічна програма, що об’єднала твори різних композиторів вічною темою кохання Romeo and Juliet, і великий концерт хорової музики, а також недавні прем’єри опери і балету. Дві події мають присвяту: виконання опери «Шукачі перлів» ми присвятили пам’яті видатної оперної співачки — Галині Полівановій, що пішла з життя в останній місяць 2020 року, а цикл хорових концертів — головному хормейстеру Одеської опери Леоніду Бутенку, що передчасно пішов від нас у 2018 році ще молодою людиною. Сподіваємось, вимогливий одеський глядач оцінить наші старання».