Нагадаємо, наприкінці минулого року сеньйор Грассо оголосив конкурс серед італійських та українських митців та мисткинь для участі у спільній виставці, присвяченій Божественній комедії, за результатами якого відібрав найкращі роботи живопису, скульптури, фотографії та відео-арту й запрошує вас поринути у світ Данте Аліг'єрі крізь погляд сучасного митця.-Мета виставки «Бачення Данте» полягає у тому, щоб зібрати перші плоди цього визнання, заохочуючи до переосмислення епізодів та героїв Божественної комедії сучасними українськими митцями, - зазначила українська кураторка виставки Оксана ДАВИДОВА. - У цьому й полягає інноваційність проєкту: митці не мають ілюструвати твір у стилі старої іконографічної традиції, а, навпаки, інтерпретують його через призму свого бачення, чим актуалізують, наближають "Божественну комедію" до сучасності.
Проведення даної виставки на думку організаторів передбачає готовність до неочікуваних і "не класичних" інтерпретацій. Таким чином вона не лише заохочує поглянути на комедію під іншим кутом, а й допомагає уявити «Данте в Києві» (де він уже присутній у вигляді скульптури, а незабаром буде споглядати з муралу), та ініціює діалог поета з міським простором столиці та геополітичним контекстом країни загалом.
Історія проєкту: у 2021 році виповнилося 700 років з дня смерті Данте Аліг'єрі й на згадку про видатного поета по всій Італії було проведено ряд заходів присвячених пам'яті одного з найвідоміших представників італійської літератури світового масштабу.
Упродовж минулого року професор Грассо організував цикл виставок в Італії та відібрав 333 роботи сучасних художників, скульпторів, фотографів і пов'язав їх з триплетом «Божественної комедії» в один цілісний та послідовний твір.
Враховуючи велич події, а саме річниці «Божественної комедії», після численних виставок в Італії проєкт продовжується вже за її межами із залученням більшої кількості митців з різних країн світу, і вже перший етап закордонного циклу відкриває Київ – 15 лютого в Інституті проблем сучасного мистецтва НАМ України.
Урочисте відкриття виставки відбудеться 15 лютого о 18:30, яке проведуть: президент “ВІТАУКР” Олена Ямпольська, арт-директор “ВІТАУКР” Ганна Манако,професор Джорджіо Грегоріо Грассо – історик та мистецтвознавець, професор Київського національного лінгвістичного університету Мікеле Вангі; українська художниця Ольга Петрова кандидатка мистецтвознавства, докторка філософії, членкиня Національної спілки художників, заслужена діячка мистецтв України.
З 16 лютого по 1 березня експозиція буде доступна для публічного відвідування в Інституті проблем сучасного мистецтва НАМ України.
Організатори проєкту: ГО “ВІТАУКР”, Fondazione Arte Contemporanea, AssociazioneculturaleChiacchiereitaliane.
Куратори: Оксана Давидова, Ганна Манако.
Керівник проєкту: професор Джорджо ГрегоріоГрассо.
Партнери проєкту: UAFRA, Інститут проблем сучасногомистецтва, Movimentounitiperunire, Ilquotidianodell"arte.
За підтримки Італійського інституту культури у Києві, Посольства Італії в Україні.