Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

11 січня, 2012 - 00:00

45% акцій «Західенерго» продадуть на 35,5 мільйона гривень дорожче за оцінну вартість

DTEK Holdings Ltd (Кіпр) придбає 45,103% енергогенеруючої компанії ПАТ «Західенерго», що належать державі, за раніше запропоновані 1 932,1 мільйона гривень. У ході засідання конкурсної комісії у вівторок було оголошено, що ТОВ «Об’єднане підприємство з оцінки й експертизи спеціальних проектів та інвестицій» («Спецоцінка», Київ) оцінило 45,103% «Західенерго» в 1 897,6 мільйона гривень. Оскільки ціна пакету не може бути нижчою, ніж раніше запропонована «ДТЕК», то найбільший приватний вертикально-інтегрований енергохолдинг країни придбає акції генкомпанії за раніше запропонованою ціною 1 932,1 мільйона гривень. При цьому в ході засідання було зазначено, що ФДМ уже запропонував «ДТЕК» укласти договір купівлі-продажу пакету акцій за раніше запропонованою холдингом ціною, і компанія дала згоду на їх придбання. Таким чином, після підписання договору «ДТЕК», який володіє на даний час 25,802% акцій «Західенерго», сконцентрує 70,905% акцій генкомпанії. Нагадаємо, єдиним учасником конкурсу з продажу 45,103% «Західенерго», що відбувся 25 листопада 2011 року, став «ДТЕК», який запропонував за акції підприємства 1 932,1 мільйона гривень. Тому, згідно з вимогами законодавства, при отриманні лише однієї заявки ФДМ зобов’язаний провести додаткову оцінку виставленого на приватизацію майна.

«Мотор Січ» став інвестором білоруського авіаремонтного заводу

Українське ВАТ «Мотор Січ» і білоруське ЗАТ «Системи інвестицій та інновацій», які планують придбати 99,2% акцій ВАТ «Оршанський авіаремонтний завод» (Вітебська область Білорусії), мають намір у 2012-2016 роках інвестувати в реконструкцію виробництва цього підприємства не менше 12 мільйонів доларів. Такі зобов’язання закріплені у розпорядженні президента Білорусі про відчуження держпакету акцій заводу, повідомили в АТ «Оршанський авіаремонтний завод». За словами представника підприємства, інвестори розроблять план розвитку авіаремонтного заводу, який включатиме модернізацію виробничих потужностей і створення логістичного центру на базі аеродрому Орша, що перебуває на балансі заводу. Крім того, інвестори беруть на себе зобов’язання створити понад 300 робочих місць, направити протягом п’яти років близько 20 мільярдів білоруських рублів на соціально-економічний розвиток селища Болбасове, де базується підприємство. Передбачається, що до квітня 2012 року в раду міністрів буде представлено комплексну концепцію створення логістичного центру з використанням можливостей аеродрому Орша. Протягом місяця буде забезпечено укладення договорів купівлі-продажу акцій, інвестиційного договору. Відповідно до розпорядження президента, ЗАТ «Системи інвестицій та інновацій» стане власником 1,488 мільйона акцій, АТ «Мотор Січ» — 2,232 мільйона акцій заводу.

Рада має намір збільшити штраф за втручання в роботу трубопроводів

Верховна Рада України має намір збільшити штрафи за втручання в роботу об’єктів трубопровідного транспорту. За проект закону в першому читанні про внесення змін у ст. 292 Кримінального кодексу України «Про посилення відповідальності за втручання в роботу об’єктів трубопровідного транспорту» проголосувало 262 народних депутати з 393 зареєстрованих у залі пленарних засідань у вівторок. Законопроект пропонує нову редакцію ст. 292, яка збільшує від 100 до 1000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян штраф за пошкодження об’єктів магістральних або промислових газорозподільних і внутрішніх газо-, нафто-, кондесато- і нафтопродуктопроводів (у нинішній редакції штраф становить до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Газета: 
Рубрика: