Гітарне свято
З 13 по 18 грудня в Колонному залі ім. Лисенка вже ввосьме проходить Міжнародний фестиваль гітарної музики «Київ-2011» і втретє відбудеться Міжнародний конкурс гітаристів. Автор цього творчого проекту — соліст Національної філармонії України Андрій Остапенко. Кожного року філармонія за підтримки посольств іноземних держав, культурних центрів зарубіжних країн в Україні, Фонду сприяння розвитку мистецтв, «Джаз-клубу» — офіційного представника корпорації «YAMAHA» в Україні — дарують слухачам справжнє гітарне свято. У програмах — не лише сольні концерти відомих виконавців зі світовими іменами, а й їхні виступи з оркестром та майстер-класи, а також конкурсні програми молодих гітаристів України і зарубіжжя. А ще — виставки музичних інструментів корпорації «YAMAHA» та відомого німецького гітарного майстра Дітера Хопфа, лекції відомих українських і закордонних виконавців та педагогів, презентації нових видань. Цього року на участь у конкурсі подали заявку 22 конкурсанти з п’яти країн світу. На концерті-відкритті фесту на сцену Колонного залу вийшов дует гітаристів із Італії «SoloDuo» у складі Лоренцо Мікелі й Маттео Мели, 15 та 16 грудня сольними виступами порадують слухачів Хуан Франсіско Паділья (Іспанія) і Кшиштоф Мейзінгер (Польща). А 18 грудня відбудеться церемонія нагородження переможців конкурсу, а також заключний концерт лауреатів I, II, III премій конкурсу, членів журі Андрія Остапенка (Україна), Кшиштофа Мейзінгера (Польща), Хуана Франсіско Падільї (Іспанія), Лоренцо Мікелі, Маттео Мели (Італія), а також Академічного симфонічного оркестру Національної філармонії України, диригент — Ігор Палкін, повідомляє Аліса АНТОНЕНКО.
Про просте та фантастичне
«На рідній, на своїй землі» — так називається персональна виставка відомого митця Івана Черниша, яка відкрилася в Українському фонді культури. Уродженець Житомирщини, який нині мешкає в Києві, І. Черниш звертається до різноманітних малярських жанрів. Надзвичайно ліричні пейзажі майстра: сріблясто-туманний ранок, чарівна «Ніч». На багатьох його картинах море — то величне й грізне, то осяяне всіма барвами, що здається втіленням щастя («Регата»). Жанрові сцени митець наповнює теплом і особливою щемлячою задушевністю («Дідусеві помічники», «Мама»). Але більше за все на виставці портретів. Моделями Івана Черниша стають: військовий, художник, красуня з букетом квітів, дитя під прозорою дощовою парасолькою — і кожного разу портретист прагне не просто передати схожість, але й за допомогою деталей, жестів чи барв створити неповторний і глибинний образ, який запам’ятовується, повідомляє Оксана ЛАМОНОВА.
Молодий театр запрошує на «Розмову»
Актори Лідія Вовкун і Станіслав Бжезінський звернулися до спадщини Лесі Українки. Перечитавши чимало творів, вони обрали маловідоме оповідання «Розмова». Спочатку над виставою працювала львівський режисер Театру ім. М. Заньковецької Алла Бабенко, але через хворобу вона не змогла їздити в Київ, тому після десяти репетицій до роботи залучили іншого постановника — Миколу Яремківа. За жанром «Розмова» — це драма. «Велике, фатальне кохання — се самум, що заносить піском і великі, спокійні озера і тихі струмочки в оазах...», — читає уголос молодий Поет (Станіслав Бжезінський), який сидить в ногах хворої «відставленої» Актриси (Лідія Вовкун). Це історія про молодість і кохання, про пошук втраченого часу, про те, що час не можна повернути... У вересні кияни презентували постановку на театральному фестивалі в Луцьку, присвяченому ювілею Лесі Українки, отримавши схвальні відгуки критиків і волинян, і от «Розмова» — в афіші Молодого театру. Свою роботу артисти присвячують 140-річчю від дня народження Лесі Українки.
У пошуках Чарівного Меча
Із 24 по 30 грудня та з 2 по 6 січня Центр культури та історії «Парк Київська Русь» покаже новорічну дитячу виставу-мюзикл «Фея лісу та Чарівний Меч». Як повідомила прес-служба парку, вистава відбудеться в кінотеатрі «Кінопанорама» (проводитимуть по два покази на день — об 11.00 та о 13.00). В мюзиклі фантастичні герої та відважні воїни вирушать у небезпечну подорож дрімучим лісом. У запеклій боротьбі за Чарівний Меч герої виконають карколомні трюки та створять справжню магію казки. В дійстві візьмуть участь акробати, кращі каскадери України, прозвучать пісні, а сама постановка проникнута гумором та має казковий сюжет. За словами організаторів, перед виставою на юних глядачів чекає весела конкурсно-ігрова програма, яку проведуть Дід Мороз і Снігуронька, ? новорічні загадки та рухливі естафети, а також хороводи навколо новорічної ялинки.
Три миті музики з Олегом Крисою
На сцені Концертного залу ім. Станіслава Людкевича Львівської філармонії скрипаль-віртуоз, екс-львіянин, нині професор Істменської школи музики в місті Рочестер Олег Криса (США) взяв участь у трьох концертах. Перший — присвята видатному українському піаністу Олександрові Слободянику. В другому, «Видатні майстри сучасності», віртуоз виступав у супроводі Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії (диригент — Айдар Тирибаєв). Прозвучали твори Левка Колодуба, Ігоря Стравінського, Джордже Енеску, Ференца Ліста та Макса Бруха. Також скрипаль узяв участь у «Музичних вечорах Людвіѓа ван Бетховена» виконанням концерту для скрипки з оркестром зі спадщини класика, повідомляє Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.