Українця визнано кращим у світі тренером з боксу за 2011 рік
Ним став, згідно з рішенням Всесвітньої асоціації аматорського боксу (АІБА), головний тренер національної збірної України з боксу Дмитро Сосновський. Завдяки його роботі національна збірна України продемонструвала найкращий за всю історію українського боксу результат — на чемпіонаті світу в Баку збірна здобула чотири золоті та одну срібну нагороди, а сім українських спортсменок забезпечили місце на подіумі чемпіонату Європи з боксу. Нагороду Дмитрові Сосновському вручив член виконавчого комітету АІБА Ігор Гайдамак під час відкриття матчу з боксу між збірними командами України та США в Чернівцях. Протягом останніх шести років на буковинських рингах виступали представники багатьох європейських країн: Білорусі, Молдови, Росії, Румунії, Угорщини, Франції та Швеції. Двічі в Чернівцях боксувала національна збірна Франції, щороку на міжнародний турнір із боксу до Боян приїжджає юніорська збірна Румунії. Наприкінці листопада до Буковини вперше в історії українського спорту завітала збірна з боксу США. Дружній візит приурочено до 20-річчя українського незалежного боксу й 80-річчя боксу на Буковині. Перше в історії не тільки буковинського, а й українського боксу перебування американських спортсменів у Чернівцях спричинило ажіотаж. Утім, із рахунком 14:11 перемогла таки українська збірна. Вирішальним у дев’ятипарній матчевій зустрічі Україна — США виявився бій між українцем Романом Капітоненком, чвертьфіналістом чемпіонату світу з боксу цього року, та Лероном Мітчеллом (Сан-Франциско, Каліфорнія), повідомляє Альберт КОМАРІ, Чернівці.
У Тернополі представили проект екологічної мережі міста
Чи залишиться Тернопіль одним із найзеленіших міст України, залежить від громади і влади, — наголошували учасники заходу — науковці, представники управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології самоврядного органу обласного центру, громадської ради з питань екології та житлово-комунального господарства, журналісти. Нині в Тернополі понад 720 гектарів заповідних територій (що становить більш як дванадцять відсотків від загальної площі міста), на яких ростуть рідкісні рослини, зокрема види, занесені до Червоної книги. Екологічна мережа — цілісна природоохоронна система, покликана зберегти їх і примножити. «Наше місто — один із перших обласних центрів, де на локальному рівні розробили цей проект», — зазначає начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології міськради Володимир Болєщук. Один із авторів проекту екомережі Тернополя — доктор географічних наук, професор, завідувач кафедри геоекології та методики викладання екологічних дисциплін Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка Любомир Царик наголошує: «Ті дерева, які ще є в Тернополі, треба зберегти, адже щільність забудови міста зростає коштом зелених насаджень». Заступник голови громадської ради з питань екології Олександр Філь переконаний, що важливо не тільки вбезпечити насадження від сваволі забудовників, а й відновити озеленення прибудинкових територій: «На прибудинкових територіях майже зникла трава, нищать дерева, і за цим фактично ніхто не стежить. Зеленим насадженням треба знайти господарів, які б відповідали за них і доглядали їх». Щоби проект екомережі запрацював, його мають затвердити в п’ятницю на черговій сесії Тернопільської міської ради, повідомляє Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль.
У I Міській гімназії Черкас оселилися кажани
Вони аж ніяк не заважають школярам здобувати знання, тому що постійно сплять. Для зимівлі тваринки вибрали кабінет фізики, у якому, крім уроків, щодня відбуваються заняття шахового клубу. Виявили незвичних поселенців завдяки будівельникам, які монтують нові вікна в кабінеті фізики. За дерев’яними рамами вони побачили кажанків, які вибрали це місце для зимової сплячки. Тваринки ледве рухаються, увага людей їх непокоїть. Як запевнив директор гімназії Сергій Саєнко, кажанів переселять на горище, де й триватиме сплячка, повідомляє Вікторія КОБИЛЯЦЬКА, Черкаси.
На Сумщині створять індустріальний парк
Кабінет Міністрів України затвердив Державну цільову програму розвитку індустріального (промислового) парку «Свема» в м. Шостка Сумської області на 2012-2015 рр. Відповідну постанову днями було схвалено на засіданні уряду. Завданням програми є створення умов для розвитку на території Шостки сучасної виробничої та ринкової інфраструктури для забезпечення виробництва конкурентоспроможної та високотехнологічної продукції. З цією метою планується використовувати інженерно підготовлені земельні ділянки і розташовані на них виробничі, складські та адміністративні приміщення колишнього НВО «Свема» для ведення виробничої та комерційної діяльності вітчизняних і зарубіжних компаній. Учасники проекту матимуть можливість викупу або оренди площ в коротші терміни, ніж придбання землі з подальшим самостійним будівництвом; допомога в оформленні та узгодженні документів і подібне. Очікується, що реалізація програми дозволить за чотири роки залучити в регіон інвестицій у сумі близько 500 млн доларів США; створити на території «Свеми» 50 нових підприємств і 10 тисяч робочих місць. Передбачається також на 122 мільйони гривень збільшити відрахування до Пенсійного фонду України, на 52 млн грн — до міського бюджету Шостки, і на 32 млн грн — відрахування до держбюджету. На сьогоднішній день Сумська область є лідером в Україні за темпами зростання залучених інвестицій. Як стверджує обласна влада, досягти цього вдалося завдяки створенню першого в країні «єдиного інвестиційного вікна», що істотно спрощує всі дозвільні процедури для потенційних інвесторів і підвищує інвестиційну привабливість регіону в цілому, повідомляє Алла АКИМЕНКО, Суми.