Дамаск готовий допустити іноземних спостерігачів
Сирія на певних умовах погодилася прийняти спостерігачів від Ліги арабських держав (ЛАД). Проте репресії проти учасників антиурядових виступів тривають. «Ми готові підписати цю угоду. Ми запрошуємо представників ЛАД зробити це в Дамаску, щоб потім скасувати санкції й повернути Сирії членство в цій організації», — сказав речник міністра закордонних справ Сирії Джихад Макдісі.
На акції опозиції в Москві затримано понад 300 осіб
Кілька тисяч осіб узяли участь у мітингу опозиції в центрі Москви. Вони висловили протест проти порушень під час виборів і вимагали відставки Володимира Путіна. Саме Путін, який раніше вісім років обіймав президентську посаду, а тепер готується знову позмагатися за це крісло, став для маніфестантів головним подразником. «Що він зробив за цей час? — питає блогер Олексій Навальний. — Він мав колосальний мандат довіри, вони мали Думу, яку він контролював, вони мали підтримку, вони мали величезні ціни на нафту. Зараз ми озираємося й розуміємо, що не отримали нічого — ані реформи міліції, ані реформи армії, ані боротьби з корупцією». Дозволена владою акція опозиції відбувалася на Чистопрудному бульварі й стала однією з найбільших протягом останнього часу. Коли після її завершення частина мітингувальників спробувала влаштувати ходу вулицями міста, поліція розпочала розгін демонстрантів. Затримано понад 300 осіб. Тим часом прибічники партії «Единая Россия» відзначили її перемогу на виборах. Акція, у якій взяли участь представники руху «Наши», «Всероссийского Народного фронта» і «Молодой гвардии Единой России», виявилася ще більш численною і минула без інцидентів.
Клінтон розкритикувала вибори до Держдуми, а Маккейн застеріг Путіна
Держсекретар США Гілларі Клінтон на засіданні ради міністрів закордонних справ ОБСЄ в Литві розкритикувала вибори до Держдуми РФ, заявивши, що не вважає їх «ні вільними, ні справедливими». «Російські виборці заслуговують на повний розгляд фальсифікацій і маніпуляцій на виборах, вони заслуговують на те, щоб їхні голоси були почуті й підраховані», — зазначила держсекретар США. Напередодні Клінтон повідомляла, що американська адміністрація «серйозно занепокоєна» повідомленнями про порушення на парламентських виборах у Росії, проте від конкретних оцінок утрималася. Як зауважила глава американської дипломатії, тривожним фактом виглядає те, що незалежні політичні партії, як, наприклад, ПАРНАС, не отримали права на реєстрацію. У Вашингтоні також занепокоєні у зв’язку з повідомленнями, що спостерігачі, зокрема організація «Голос», піддалися кібератакам на їхні сайти, «що цілком суперечить праву спостерігачів стежити за перебігом голосування». А тим часом, американський сенатор Джон Маккейн звернувся до російського прем’єр-міністра Володимира Путіна з попередженням про можливі заворушення в Росії, подібні до тих, що відбувалися цього року в арабських країнах. «Дорогий Владе! «Арабська весна» наближається до твоїх околиць», — написав Маккейн на своїй сторінці в мережі мікроблогів Twitter, закінчивши звернення посиланням на статтю Wall Street Journal про підсумки минулих у неділю парламентських виборів у Росії.
Прем’єр-міністр Бельгії Еліо ді Рупо склав присягу королю
Новообраний прем’єр-міністр Бельгії Еліо ді Рупо склав присягу королю Альберту II, поклавши край політичній кризі, що тривала 450 днів. У новому кабінеті міністрів країни буде однакова кількість франкофонів і фламандців. Новий кабінет міністрів має стати до роботи одразу після проведення присяги в королівському палаці. Новий уряд складатиметься з 13 міністрів — представників розширеної коаліції соціалістів, християнських демократів і лібералів. Головний принцип його формування — присутність як представників франкофонів, так і тих, хто розмовляє нідерландською. Очікується, що першою великою політичною подією в роботі нового прем’єра стане його участь у саміті Євросоюзу, запланованому на 8—9 грудня 2011 р. Нагадаємо, що через розбіжності між франкомовними та нідерландомовними політиками Бельгія була без нового уряду з літа 2010 року.