Європарламент дав «зелене світло» Угоді про асоціацію з Україною
Європейський парламент рекомендував учора Європейській комісії парафувати Угоду про асоціацію з Україною до кінця 2011 року. Про це повідомив «Дню» Павел Залевські, депутат ЄНП та автор оцінки щодо Угоди про вільну торгівлю ЄС—Україна від імені комітету з міжнародної торгівлі ЄП. За його словами, вже саме підписання DCFTA може залучити в Україну величезний європейський капітал, а реалізація Угоди про асоціацію призведе до того, що демократія над Дніпром остаточно зміцниться. При цьому Залевські підкреслив, що це була б демократія європейського зразка, а не путінівська псевдодемократія, що є демократією тільки за назвою. «Значна більшість євродепутатів, яка підтримала сьогодні асоціацію з Україною — це голоси людей, які чудово розуміють виклики Європи в часі кризи. Я хотів би висловити їм усім щиру подяку за підтримку. DCFTA відкриє український ринок для європейських продуктів та врегулює законодавство відповідно до європейських стандартів. Це все також сприятиме створенню нових робочих місць у Європейському Союзі», — сказав Залевські та додав, що це також є одним із найбільших успіхів польських європарламентарів відповідно до цілей польського головування в ЄС, що закінчується в грудні. Серед співаторів сьогоднішнього успіху Павел Залевські також відзначив сильну підтримку громадянського та проєвропейського середовищ в Україні. Він подякував також Юлії Тимошенко за те, що, демонструючи безпрецедентну мужність та патріотизм, вона передала лист, у якому закликала владу Євросоюзу, щоб, незважаючи на її ув’язнення та показовий процес, ратифікувати угоду.
У Бельгії півтора року опісля з’явиться уряд
Після того, як минуло півтора року з часу парламентських виборів у Бельгії, там ось-ось має з’явитися уряд. Шість політичних партій країни домовилися про формування коаліції на чолі з лідером франкофонних соціалістів Еліо ді Рупо. 60-річний Еліо ді Рупо стане першим франкомовним прем’єр-міністром Бельгії за останні 30 років і першим з 1974 року соціалістом на посаді голови уряду. У суботу окремі франко- та фламандськомовні крила партій соціалістів, християнських демократів і лібералів впоралися з останнім каменем спотикання на переговорах, спільно підготувавши план економії бюджетних коштів. Очікується, що 180-сторінковий документ остаточно схвалять усі сторони, й новий уряд з’явиться вже на початку наступного тижня. Протягом 18 місяців, поки політики сперечалися, країною керувала тимчасова адміністрація, яка навіть прийняла від імені країни головування в Євросоюзі. Попередня адміністрація пішла у відставку 2010 року через розбіжності між багатшою частиною Бельгії — фламандською північчю та франкомовним півднем. Проіснувавши без повноцінного уряду півтора року, Бельгія поставила рекорд у сучасній історії. Політична безвихідь у Бельгії викликала побоювання, що країна може розколотися на дві частини. Фламандці, що становлять 60% населення й традиційно дотримуються консервативніших поглядів, були не задоволені тим, що за конституцією політичний вплив між двома громадянами ділиться порівну.
Російська опозиція: «Ні — політичній зимі»
Передвиборчий мітинг у Москві провела вчора «Справедлива Росія» в Новопушкінському сквері під гаслом «Ні — політичній зимі». Як пояснив голова партії Микола Льовічев, акція приурочена до початку календарної зими. «Ми сподіваємося, що 5 грудня настане політична відлига», — додав він. Об’єднана акція опозиції має розпочатися в ці хвилини в Іжевську. Як розповів нам лідер руху «Демократичний вибір» Володимир Мілов, місцева влада дозволу на проведення мітингу не дала. А от зі столичними опозиціонерами сьогодні зустрілися представники ГУВС і попередили їх про неприпустимість агітації в день виборів. Поліція також пообіцяла, що діятиме відповідно до російського законодавства. Лідер «Іншої Росії» Едуард Лимонов вважає, що зустріч була абсолютно формальною. Лимонов додав, що жодних альтернативних місць для проведення акцій у день виборів опозиціонерам запропоновано не було.
У Казахстані відкрили перше метро
Учора президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв урочисто відкрив метрополітен у столиці країни Астана, будівництво якого розпочали ще в кінці 1980-х рр. За словами Назарбаєва, введення метро в експлуатацію — це не лише скорочення автобусних маршрутів, а й нова культура транспорту. Після вручення президентові символічного ключа від метрополітену глава Казахстану ударом у символічний дзвін дав старт першому потягу метрополітену Астани. Потім він проїхав у вагоні метро тунелем підземної залізниці від станції «Райимбек батира» і до станції «Алатау», по черзі оглядаючи всі станції. Протяжність першої черги метро — 8,56 км. Обслуговувати пасажирів метрополітену будуть чотири сучасні електропотяги (по чотири вагони в кожному), спеціально розроблені південнокорейською компанією HyundaiRotem. Один потяг розрахований на 940 осіб. Середня швидкість руху підземних потягів — 40 км на годину з урахуванням зупинок. Проїзд лінією першої черги в один кінець триває близько 14—16 хвилин.