Учора весь світ із захопленням вітав героїчний вчинок британського принца Вільяма. Другий у черзі на королівський престол Великої Британії під час шеститижневої служби у Королівських ВВС врятував двох російських моряків з вантажного корабля Swanland. Судно, на якому знаходилося восьмеро членів екіпажу, перевозило близько 3 т вапняку і прямувало з Ірландського моря на півострів Ллін, що у Північному Уельсі. Однак через шторм хвилі розломили корабель навпіл. Сигнал SOS надійшов о другій ночі, припавши на чергування принца. На місце трагедії було направлено рятувальні катери та два гелікоптери. «Одним із пілотів був герцог Кембриджський. У той час як принц Вільям та його колега-пілот керували гелікоптером, інший член екіпажу на тросі спустився вниз, аби підняти на борт моряків, які знаходилися на рятувальному плоті», — говориться у повідомленні британського міністерства оборони. Сама ж пошуково-рятувальна операція проходила більше 10 годин — саме стільки працював принц, після чого повернувся на базу. За цей час його екіпажу вдалося знайти ще одного з постраждалих — Леоніда Супанова. Чоловік вже не потребував допомоги. «Екіпаж рятувального гелікоптера 122 королівських ВПС із посту Веллей здійснив справжній подвиг, враховуючи складні погодні умови. Безсумнівно, вони врятували життя двох моряків», — відзначив черговий зміни на посту британської берегової охорони в Холіхеді (північний Уельс) Рей Карсон. А от за словами речника міністерства оборони Великобританії, «погодні умови були надзвичайно поганими, з обмеженою видимістю та сильним вітром». І все ж таки доля ще п’ятьох моряків залишається невідомою. Однак британці налаштовані рішуче і шукатимуть до кінця, зважаючи і на те, що при температурі у 13 градусів людині дуже складно протриматися в воді більше шести годин.
Посол Росії у Великобританії Олександр Яковенко подякував принцу та його колегам за порятунок росіян. «Ми увесь день спостерігали за рятувальною операцією з пошуку російських моряків із потонулого судна Swanland. Знаємо, що Ви у складі оперативної команди брали активну участь у рятувальних роботах і допомогли двом морякам у складних погодних умовах. Дозвольте мені висловити Вам і Вашим колегам глибоку подяку за рятування життів...», — відзначив Яковенко. Самі ж постраждалі — Роман Савін та Віталій Корненко — навіть гадки не мали, що їх урятував принц. «Ромці було не до рятувальників, — цитує «Комсомольська правда» брата, Олексія Савіна. — Він знаходився в шоці, адже, можливо, загинули його товариші. Брат не знав, що принц Вільям сидів за штурвалом, і мені нічого не сказав...». Та як тільки Олексій «заліз в Інтернет», то побачив, що брата врятував принц. «І весь світ про це говорить», — додає Олексій.
«Лейтенант Уельс», прізвисько, яке отримав Вільям під час служби у ВПС, розпочав кар’єру пілота-рятувальника ще торік. Вся Британія уважно стежить за його роботою і, як зазначають багато оглядачів, нинішня операція значно «підвищить» Вільяма.
А от російська преса, розглядаючи вчинок Вільяма, має якимось чином покращити і без того напружені стосунки між Лондоном та Москвою. До слова, тут криється навіть більше. Адже моряки були врятовані самим принцом, який за законами британського суспільства має служити військовим, а не переховуватися за спиною своєї впливової родини. Не є винятком і його брат — принц Гаррі. Щоправда, він був вимушений покинути службу в Афганістані через погроз талібів, які почалися після того, як преса повідомила про місце його служби. Цікаво, що британські журналісти домовилися між собою не оприлюднювати того, чого не знали австралійські медійники...
Україна — не монархія, а тому не може похвастати чимось подібним. Проте річ і не в цьому, адже зазвичай українські ВІПи у будь що намагаються приховати подробиці з життя своїх чад. Один із прикладів цього — оголошення Ігорем Слісаренком у прямому ефірі «П’ятого каналу» відомостей про те, скільки колишній президент Ющенко платить за навчання своїх дітей. Після цього був дзвінок. Потім — звільнення Слісаренка. А далі — більше. Нещодавно в Україні трапилася подія, яку сміливо можна віднести до «скандалу року». Син депутата-регіонала Володимира Ландика Роман підніс руку на дівчину, що було зафіксовано камерами відеоспостереження та свідками. Незважаючи на резонанс, справа повернулася іншим боком. Тепер винна вже дівчина (!). А батько, який виховав (чи не виховав?) такого чоловіка, ще й накидається на журналістів...
Як тут не оминути і численних наїздів, винуватцями яких виступають ті ж мажори? Нещодавно у центрі Києва збито даїшника. До цього під колесами загинула молода жінка з дітьми.
Прикро, що всі пригоди мажорів завжди закінчуються хепі-ендом для самих винуватців, а ображені та скривджені автоматично стають жертвами української корупції та недосконалого правосуддя.