Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Делон освідчився в коханні

Кіномани згадують Ромі Шнайдер
11 листопада, 2011 - 00:00

Для виставки актор дістав зі свого архіву листи і світлини колишньої нареченої. Майже три десятиріччя опісля своєї кончини Ромі Шнайдер (1938—1982 рр.) залишається найулюбленішою акторкою Франції. Якщо вірити опитуванням, на батьківщині кінематографа вона популярніша за такі мегазірки, як Бріжит Бардо й Катрін Деньов. Тому й присвячену їй виставку, що відкрилася в столичному передмісті Булонь-Біянкур, організатори назвали «Ромі Шнайдер — французька жінка», повідомляють izvestia.ru.

Коли в 19 років Ромі приїхала до Парижа з Німеччини, вона вже була відомою акторкою, яка втілила на екрані сентиментальну імператрицю Сіссі. Але саме у Франції Ромі, як вона сама сказала, відбулася як зірка. В її долі доленосною виявилася зустріч із режисером Клодом Соте, в якого вона на початку 1970-х зіграла, мабуть, найкращі свої ролі в стрічках «Дрібниці життя», «Макс і бляхарі» та «Сезар і Розалі».

Проте особливого гламурного флеру життю Ромі надав її роман з Аленом Делоном. Вони познайомилися 1958-го і за рік оголосили про свої заручини. Але Делон не захотів у 24 роки зв’язати себе шлюбними путами, про що продовжує — принаймні на словах — жалкувати й понині.

Разом вони знялися в трьох фільмах — «Крістіна», «На яскравому сонці» й «Басейн», у якому Делон зіграв одну зі своїх найкращих ролей. Також виходили на сцену в п’єсі Джорджа Форда «Не можна розпусною її назвати» в постановці Лукіно Вісконті. Сьогодні Делон називає Ромі своїм єдиним коханням і понині відзначає день їхніх заручин — 21 березня.

Для нинішньої експозиції в Булонь-Біянкур актор дістав зі свого архіву листи і світлини колишньої коханої. Велику ж частину документів та речей надала дочка Ромі від другого шлюбу — французька акторка Сара Б’язіні.

«В історії світового кіно небагато зірок, на чию долю випало стільки страждань», — наголошує комісар виставки, кінокритик Жан-П’єр Лавуанья. Одним із найжорстокіших ударів для Шнайдер був розрив із Делоном. По ньому — були інші.

1979 року наклав на себе руки її чоловік, німецький актор Гарі Меєн. Два роки по тому трагічно загинув їхній син, 14-річний Давід. Десять місяців опісля його загибелі Ромі померла — у 44 роки. Причину смерті так і не було встановлено. Тодішній прокурор Франції Лоран Давенас заборонив посмертний розтин. «Я не можу допустити, щоб її прекрасне тіло потрапило до рук паталогоанатома», — заявив прокурор, який був шанувальником її таланту.

Після цього і з’явилися легенди про те, що Ромі Шнайдер або наклала на себе руки, або померла від передозування наркотиків. Обидві версії спростовують сьогодні її біографи і друзі.

Ромі знайшли мертвою в її паризькому помешканні 29 травня 1982 року, пишуть sobytiya.net. Хтось із впливових шанувальників акторки наполіг на тому, щоб не робити розтину. В офіційному висновку про смерть ідеться, що 43-річна Шнайдер померла від розриву серця. Проте в пресі ще довго обговорювали версію про те, що вона наклала на себе руки, прийнявши смертельний коктейль із алкоголю та снодійного.

Її поховали на цвинтарі Буассі за 50 кілометрів від Парижа. Ален Делон поклав на могилу Ромі записку: «Ти ще ніколи не була такою прекрасною. Дивися, я все ж таки вивчив декілька слів німецькою заради тебе: Ich liebe dich meine Liebe». Слова, написані Делоном рідною мовою Шнайдер, означають: «Я кохаю тебе, моя люба»...

Газета: 
Рубрика: